Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

IKEA wprowadziła replikę syryjskiego domu w swoim flagowym sklepie

red.

W jednym z największych sklepów szwedzkiej sieci IKEA, obok prezentacji skandynawskich wnętrz, pojawiła się instalacja pokazująca autentyczne syryjskie mieszkanie. Klienci byli poruszeni.

Nie jest to jedno z idealnych wnętrz, jakie znamy ze sklepów szwedzkiej sieci. Jest to realistyczne odwzorowanie faktycznie istniejącego mieszkania należącego do Syryjki o imieniu Rana i jej dziewięcioosobowej rodziny. Wierna replika syryjskiego domu została zainstalowana wewnątrz flagowego sklepu sieci IKEA w norweskim Slependen. Instalacja o nazwie "25 m kw. Syrii" powstała we współpracy z Czerwonym Krzyżem, a została zrealizowana przez agencję reklamową POL na podstawie nagrania zrealizowanego w mieszkaniu Syryjki przez pracowników Czerwonego Krzyża.

W "25 m kw. Syrii" widzimy poniszczone mury, ubogie sprzęty i problemy z jakimi się zmagają mieszkańcy tego lokum. Na plakatach i metkach produktów znalazły się krótkie historie pokazujące z czym muszą sobie radzić na co dzień syryjskie rodziny (m.in. z brakiem jedzenia, leków i czystej wody).

Mogliśmy po prostu postawić w sklepie duży billboard informacyjny ze zdjęciami. Zależało nam jednak na tym, by jak najwierniej odwzorować wnętrze mieszkania prawdziwej rodziny, która próbuje przetrwać w Syrii. W ten sposób Norwegom łatwiej było utożsamić się z cierpiącymi. Taka instalacja zadziałała jednak dużo efektywniej niż jakakolwiek reklama telewizyjna i naprawdę przekonała ludzi do wspierania finansowego kampanii - powiedział Snorre Martinsen, dyrektor artystyczny agencji POL, która odpowiadała za realizację przedsięwzięcia.

Instalację "25 m kw. Syrii"można było oglądać w Slependen od 17 do 31 października. W tym czasie zobaczyło ją ok. 40 tys. ludzi, a na konto Czerwonego Krzyża wpłynęły dzięki temu w sumie 22 miliony euro.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

IKEA wprowadziła replikę syryjskiego domu w swoim flagowym sklepie