Oryginalne Tamagotchi powraca po 20 latach. W latach 90. była hitem

red.

Tamagotchi zna każdy, kto wychował się w latach 90. Teraz elektroniczna zabawka do opieki nad wirtualnym zwierzątkiem oficjalnie powraca z okazji 20-lecia jej premiery.

Tak wyglądały pierwsze Tamagotchi
Tak wyglądały pierwsze Tamagotchi
fot. mat. prasowe

Tamagotchi to wytwór japońskiej firmy Bandai. Premiera elektronicznej zabawki odbyła się w listopadzie 1996 roku, a do sprzedaży trafiła kilka miesięcy później. Tym, których szał na Tamagotchi ominął, przypominamy: jest to zabawka kształtem przypominająca plastikowe jajko, które wyposażone jest w trzy małe przyciski i wyświetlacz. Zabawa polega na opiece nad wirtualnym zwierzątkiem. A wymaga ono opieki całodobowej: należy je karmić, wyprowadzać na spacer, myć i utrzymywać przy życiu. W drugiej połowie la 90. moda na Tamagotchi opanowała także Polskę - wirtualnego zwierzaka miało niemal każde dziecko i niejeden dorosły.

Z okazji 20-lecia zabawki firma Bonadi postanowiła ponownie wprowadzić ją do sprzedaży. Krok ten wpisuje się w falę nostalgicznych powrotów do lat 90. Głośno było ostatnio o powrocie popularnej wówczas Nokii 3310, do sprzedaży trafiła też konsola NES Classic Mini z grami ze starego Nintendo. W ten sam trend wpisuje się popularność aplikacji Pokemon Go. Powrót Tamagotchi czerpie z tych samych tęsknot pokolenia współczesnych trzydziestolatków, które dorastało w latach 90.

Firma Bandai na razie wprowadziła cyfrowe jajko do sprzedaży jedynie w Japonii. Na tamtejszym Amazonie kosztuje ono 1900 jenów (około 17 dolarów). Istnieje szansa, że Tamagotchi będzie również sprzedawane w innych krajach.

Skomentuj:

Oryginalne Tamagotchi powraca po 20 latach. W latach 90. była hitem