Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kate i William w czasie wizyty w Polsce zamieszkają w Belwederze. Pałac przeszedł małą metamorfozę

red.

Po raz pierwszy brytyjska para książęca przyjechała do Polski. Książę William i Kate Middleton razem z dziećmi już są w Warszawie. Nocować będą w Belwederze, który specjalnie dla nich poddano metamorfozie.

Książę i księżna Cambridge, z dwójką swoich dzieci przylecieli do Warszawy dzisiaj, tj. w poniedziałek 17 lipca. Dla dwuletniej Charlotte i czteroletniego George'a jest to pierwsza podróż do kraju spoza Wspólnoty Brytyjskiej.

Pierwszą i drugą noc podczas pobytu w Polsce para książęca spędzi w pałacu Belwederskim w Warszawie. Długo miejsce pobytu książęcej pary ze względów bezpieczeństwa było utrzymywane w tajemnicy. Teraz jednak znamy już więcej szczegółów. Cały Belweder będzie do dyspozycji gości.

Polskie władze chcą, by brytyjska para książęca czuła się w Warszawie jak w domu, dlatego zamieszka w Belwederze, a dzieci będą mogły się bawić nawet w jego ogrodach

- przekazał informację dziennikarzom Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta. - Mogę zdradzić, że Belweder przeszedł mały lifting i jest przygotowany na obecność dzieci pary książęcej - zapewnił Szczerski.

Co to dokładnie oznacza? Otóż w Belwederze do tej pory nie mieszkały dzieci w wieku George'a i Charlotte. Dlatego specjalnie dla nich przygotowano miejsca do zabawy. Kancelaria prezydencka zdradziła na Twitterze więcej szczegółów. Dla książęcych dzieci przygotowano w jednym z pokoi kącik zabaw. Znalazł się tam namiot i drewniane zabawki - koniki na biegunach, rowerek, samolot czy wózek dla lalek. Z kolei w pałacowych ogrodach postawiono drewniane domki ze zjeżdżalniami, huśtawkami i ścianką do wspinania. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Kate i William w czasie wizyty w Polsce zamieszkają w Belwederze. Pałac przeszedł małą metamorfozę