Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaką podłogę wybrać do sypialni?

Redakcja Pressland

Wybór podłogi do sypialni może okazać się dla wielu trudną decyzją. Sypialnia to miejsce, gdzie śpimy i zdecydowanie mało chodzimy. Warto, więc postawić na podłogę przyjazną dla snu. Jaką? Po uświadomieniu sobie różnic pomiędzy sypialnią a innymi pokojami, odpowiedź będzie prosta.

Czym powinna charakteryzować się podłoga w sypialni?

Jak już wspominaliśmy, największą część czasu spędzamy w sypialni w łóżku. Z uwagi na niską częstotliwość użytkowania podłogi można postawić na rozwiązanie mniej odporne na uszkodzenia. Oczywiście, nie jest to obowiązek –można wybrać tak samo odporne podłoże jak w przypadku salonu. Pamiętajmy jednak, by była to podłoga, która nie będzie gromadzić dużej ilości kurzu. Czyste powietrze w sypialni zdecydowanie ułatwia oddychanie a to z kolei zapewnia spokojny i efektywny sen, zwłaszcza osobom posiadającym alergie.

Decydując się na podłogę w sypialni warto postawić na naturalność. Warto wybierać warianty pozbawione szkodliwych dla organizmu chemikaliów. Dlaczego naturalność? Najlepiej przecież odpoczywa się w naturalnym środowisku. A sypialnia to miejsce odpoczynku.

Warto również postawić na podłogę ciepłą – dzięki niej poranne wstawanie z łóżka będzie znacznie przyjemniejsze. Biorąc pod uwagę ciepłość podłogi zdecydowanie odpadają wszelkiego rodzaju kafle. Są nie tylko zimne, ale też twarde. Chodząc boso po sypialni oczekujemy miękkości. Miękki, elastyczny materiał, z którego zostanie wykonana podłoga pozwoli na komfortowe chodzenie boso.

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę jest cichość. Warto wybrać te rozwiązanie, które będą tłumić odgłosy nocą a nie je zwiększać. Pozwoli to na komfortowe chodzenie nocą bez konieczności budzenia innych osób.

Na jaką podłogę postawić?

Wybierając podłogę na podstawie powyższej charakterystyki zdawać się może, że najlepszym rozwiązaniem jest podłoga korkowa bądź drewniana.

Podłoga korkowa jest przede wszystkim trwała a przy tym delikatnie sprężysta. Pozwala ona również na ciche poruszanie się po podłożu, jest antystatyczna i co ważne odbija ciepło. Wbrew pozorom utrzymanie jej w czystości jest niezwykle proste. Osoby posiadające korkowe podłogi zgodnie twierdzą, że jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, w których chodzi się na boso.

 

korek
korek
shutterstock

Jeśli chodzi o drewniane podłogi to ich główną wadą jest brak komfortu podczas chodzenia boso. Drewno nie jest tak ciepłe jak korek, ciche i sprężyste. Osoby decydujące się na drewnianą podłogę w sypialni wybierają je głównie ze względu na bogaty wybór, który pozwala stworzyć spójną aranżację sypialni. Decydując się na takie rozwiązanie można postawić również na ozdobne, estetycznie wyglądające chodniczki czy też dywan dodający ciepłego charakteru wnętrzu. Pamiętajmy jednak, że jego obecność będzie świetnym miejscem do gromadzenia się kurzu. Ten sam problem dotyczy paneli laminowanych.

 

podłoga drewniana
podłoga drewniana
shutterstock

Część osób decyduje się na wykładziny dywanowe – głównie ze względu na ich miękkość oraz ochronę przed zimną. Jest to rozwiązanie dobre dla osób, które nie mają problemu z alergiami na kurz czy roztocza. Pamiętajmy jednak, że posiadając wykładzinę dywanową w salonie należy pamiętać o jej regularnym praniu i trzepaniu. Na rynku dostępne są wykładziny poliestrowe jak i wełniane. Te drugie mają wiele zalet m.in. odpowiadają za regulację wilgotności w pomieszczeniu. Wchłaniają nadmiar wilgoci, gdy powietrze jest zbyt wilgotne, ale też oddają ją w momencie, gdy ulega ono przesuszeniu.

 

wykładzina dywanowa
wykładzina dywanowa
shutterstock

Skomentuj:

Jaką podłogę wybrać do sypialni?