Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wiosenna aranżacja sypialni - nowy charakter wnętrza

Redakcja Pressland

Wiosna to idealny czas na przeprowadzenie gruntownych porządków, ale też zmianę wystroju wnętrza. Okazuje się, że zrobienie wiosennej aranżacji sypialni może być niezwykle proste - wystarczy zadbać o odpowiednie dodatki, by z ciemnego, ciężkiego wnętrza stworzyć przytulne, miłe i pełne wiosennych akcentów pomieszczenie. Dziś podpowiadamy, jakie zmiany warto wprowadzić by w sypialni zamieszkała wiosna.

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty

Wiosna to czas pięknych, kolorowych kwiatów, które idealnie symbolizują wiosnę. Nie może ich zabraknąć w Twojej sypialni. Podczas tworzenia wiosennych aranżacji koniecznie należy zrezygnować z wszelkich ciężkich, ciemnych barw i materiałów na rzecz jasnych, pastelowych odcieni, które nie tylko ocieplą wnętrze, ale też dodadzą mu lekkości. Najważniejszą rolę w sypialni odgrywa łóżko – to na nim należy skupić się. Wystarczy zainwestować w nową pościel, kolorystycznie dopasowaną do wnętrza. Mogą to być gładkie, pastelowe odcienie a mogą to być również kwiatowo-roślinna motywy, które idealnie symbolizują wiosnę panującą za oknem. Posiadając pościel z motywem, można nawet zrezygnować z narzuty. Jeśli jednak wolisz gładkie, jednobarwne pościele polecamy zainwestowanie w ciekawą narzutę bądź kolorowe poduszki z motywem wiosennym. Kwiaty to uniwersalny motyw, który można wykorzystać na wielu materiałach i w wielu dodatkach. Ciekawym rozwiązaniem są również łańcuchy świetlne umieszczone na wezgłowiu. Jak widać stworzenie pięknego miejsca nie wymaga wielkiego zachodu.

Zadbaj o ozdoby

Podczas aranżacji wnętrz wszelkie ozdoby odgrywają najważniejszą rolę. Urządzając wiosenną sypialnię warto zadać o ozdoby stylowe, ale też funkcjonalne. W takich rozwiązaniach idealnie sprawdzą się wazony, doniczki, ozdobne poduszki czy też narzuty. Pamiętajmy, że sypialnia to miejsce wyjątkowo przytulne, wypełnione rodzinną atmosferą. Warto w jej wnętrzu umieścić również ozdobne ramki ze zdjęciami, które wprowadzą niepowtarzalny charakter. Polecamy również ozdobę w postaci pufa. W ciągu dnia będzie on pełnić funkcję dekoracyjną, natomiast w nocy może zostać rozłożony i stworzyć dwa wygodne miejsca do spania dla przybyłych gości.

Znaczne zmiany

Jeśli jednak uwielbiasz prawdziwe remonty i właśnie taki chcesz przeprowadzić w swoim domu polecamy zmianę kolorystyki ścian. Wiosenne kolory to jasne, pastelowe odcienie. Idealnie sprawdzi się również biel, którą można łączyć z dowolnymi kolorami. Pamiętajmy, że jasne kolory idealnie powiększają optycznie pomieszczenia. Nie chcesz malować ścian farbą? Postaw na naklejki dekoracyjne bądź tapety o geometrycznym bądź roślinno-kwiatowym motywie. Wybierając odpowiednią kolorystykę stawiaj na zieleń, błękit czy też pastele. Tych kilka kolorów idealnie sprawdzi się również w połączeniu z stale modną szarością, dodającą całości eleganckiego charakteru. Wybierając kolorystykę wnętrza pamiętaj również, że ma on być uzupełnieniem a niedominującym kolorem, wręcz przytłaczającym.

Urządzenie wiosennej sypialni nie jest trudne. Wystarczy jedynie pamiętać o odpowiedniej funkcjonalności i lekkości elementów, które pozwolą w przyjemnej atmosferze odpoczywać. Uzupełnieniem całości aranżacji będą świeże kwiaty, które dodadzą nie tylko uroku, ale też wprowadzą piękny, wiosenny zapach.

Skomentuj:

Wiosenna aranżacja sypialni - nowy charakter wnętrza