Szafki cargo - modne i wygodne

Redakcja Pressland

Nowocześnie zaprojektowana kuchnia musi w swoim wnętrzu posiadać szafki wyposażone w kosz cargo. Kosze cargo to niezwykle funkcjonalne rozwiązania pozwalające na 100% wykorzystanie przestrzeni, ale też na wygodne z nich korzystanie. Jeśli nie wiesz jeszcze, o czym mowa - sprawdź, dlaczego powinny znaleźć się w Twojej kuchni.

Szafka cargo
Szafka cargo
Pressland

Czym są szafki cargo?

Cargo to termin określający ładunek morski i lotniczy. Wiele osób właśnie tak kojarzy cargo i bardzo dobrze pasuje to do koszy kuchennych. W temacie kuchni cargo można rozumieć, jako idealne miejsce do przechowywania kuchennego ładunku. W szafkach cargo można pomieścić wszelkie niezbędne elementy takie jak żywność, naczynia, sztućce, i wiele innych akcesoriów kuchennych. Najważniejszą ich zaletą jest łatwy dostęp do całej powierzchni użytkowej kosza. Wszystko dzięki temu, że kosz jest zamontowany na prowadnicach. Co więcej – rozwiązanie to eliminuje wiele niedogodności. Już nigdy więcej nie będziesz musiał wyciągać wszystkich rzeczy z szafki, by znaleźć tą jedyną, znajdującą się na jej końcu.

Dlaczego warto?

Jeśli będziesz zastanawiać się, jakie rozwiązanie jest funkcjonalniejsze w przypadku szuflady i szafki to z pewnością wybierzesz szufladę. Wysuwając szufladę zyskujesz dostęp do całości jej zawartości. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku koszy cargo. Posiadając szafkę cargo posiadasz niezwykle pojemną i funkcjonalną szufladę, która ułatwia codzienne korzystanie z kuchni. Dzięki szafkom cargo możesz w pełni wykorzystać przestrzeń zarówno małej jak i dużej kuchni. Szafki cargo dostępne są w różnych rozmiarach zarówno w formie wąskich szafek jak i szafek narożnych. W przypadku szafki narożnej, we wnętrzu szafki zamontowany jest obrotowy, wysuwany kosz w kształcie tacy, pozwalający na bezproblemowy dostęp do wszelkich akcesoriów.

Idealna do dużej jak i małej kuchni

Kosze cargo jak już wspomniano, sprawdzają się w wielu sytuacjach. Zarówno w małej jak i dużej kuchni znajdą swoje miejsce. W przypadku dużych kuchni pozwolą na pełne, wręcz idealne zabudowanie przestrzeni zarówno przy wysokich jak i niskich szafkach. Kosze posiadają możliwość regulacji, dzięki czemu w jej wnętrzu można przechowywać wszelkie akcesoria – zarówno te małe jak i te duże. Wykorzystując szafkę cargo, jako uzupełnienie wysokich szafek można w prosty sposób stworzyć odpowiednik tradycyjnej spiżarni. W przypadku małych kuchni, szafki pozwolą wykorzystać każdy wolny centymetr przestrzeni, tworząc przy tym dostęp do każdego milimetra szafki. Zaskakujący dla wielu jest fakt, że w jednym koszu cargo można pomieścić przedmioty znajdujące się na dwóch bądź trzech tradycyjnych półkach. Największą zaletą systemów cargo jest, więc oszczędność przestrzeni.

Zastanawiasz się czy warto je mieć?

Odpowiedź może być tylko jedna – tak warto je mieć. Dopasowują się nie tylko do przestrzeni, ale też do rodzaju i typu szafek. Pozwalają na tworzenie dowolnych konfiguracji, dzięki czemu są niezwykle wygodne i funkcjonalne. Co więcej – potrafią zmienić sposób korzystania z kuchni? Wiele osób twierdzi wręcz, że dzięki nim udaje im się utrzymać ład, który wcześniej był niezwykle trudny do utrzymania.

Skomentuj:

Szafki cargo - modne i wygodne