Czarne meble kuchenne stają się modne. Nowy trend?

red.

Czarne kuchnie zyskują na popularności. Zgodnie z najnowszymi trendami odchodzimy od białych frontów szafek i sięgamy po coraz ciemniejsze barwy.

Czerń jeszcze nigdy nie była tak popularna we wnętrzach jak teraz.
Czerń jeszcze nigdy nie była tak popularna we wnętrzach jak teraz.
fot. Ballingslov

Po latach dominacji białych kuchni, przyszedł czas na odwrócenie trendu. Teraz na popularności zyskują kuchnie w ciemnych kolorach, przede wszystkim czarnym. Na ostatnich targach EuroCucina w Mediolanie na niemal wszystkich stoiskach można było zobacz ciemne kuchnie. Aranżacje w czarnych barwach wyglądają elegancko i szykownie. Producenci proponują, żeby absolutnie wszystkie powierzchnie były czarne, od frontów szafek, przez blaty, po armaturę i sprzęty AGD. Koncept wydaje się atrakcyjny, jednak nie przystaje do rzeczywistości przeciętnego Kowalskiego. Całkowicie czarna kuchnia będzie wydawała się mała, a jej wystrój może przytłaczać. Dlatego lepiej zaadaptować ten trend w ograniczonym zakresie.

Czarne szafki kuchenne będą równie dobrze wyglądać zestawione z drewnianym lub kamiennym blatem. Dobrze im robi towarzystwo jasnych ścian i połyskujących powierzchni. Warto więc zestawić je z białymi, lśniącymi płytkami nad blatem. Jeśli obawiamy się, że czarne meble to zbyt odważny krok, warto rozważyć zamontowanie szafek dwukolorowych - na dole czarnych, na górze jasnych, np. jasnoszarych. 

Popularne w kuchniach stają się nie tylko czarne meble, ale też sprzęty AGD - lodówki, kuchenki, mikrofalówki, piekarniki, płyty grzewcze, jak i małe sprzęty - tostery, roboty kuchenne czy czajniki. Ciekawym dodatkiem są też czarne baterie kuchenne. Taka bateria z miejsca zwróci uwagę osób przyzwyczajonych do chromowanych.

Wprowadzając czarne barwy do kuchni, pamiętajmy o równowadze i dostosowaniu do przestrzeni jaką dysponujemy.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Czarne meble kuchenne stają się modne. Nowy trend?