Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Już 9 września rusza Wawa Design Festiwal. Co w programie?

red.

W najbliższą sobotę rusza 5. edycja Wawa Design Festiwal, największego święta designu w stolicy. Oprócz trwających od 9 do 17 września wystaw, organizatorzy proponują też wiele wykładów i warsztatów.

W tym roku Wawa Design Festiwal rozpocznie się w sobotę 9 września i potrwa ponad tydzień. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, centralnym miejscem festiwalu będzie Budynek 19 na terenie Soho Factory (ul. Mińska 25). To tutaj zaprezentowana zostanie część wystaw, odbędą się niektóre wykłady i warsztaty. Pozostałe wydarzenia zostaną zorganizowane w Centrum Kreatywności na Pradze (ul. Targowa 56).

Co w programie?

Tegoroczna edycja Wawa Design Festiwal jest ściśle powiązana z obchodami Roku Rzeki Wisły, dlatego przyświeca jej hasło „Uwodzeni” i część wystaw będzie powiązana tematycznie z najważniejszą dla Warszawy rzeką. Z tej okazji zobaczymy m.in. organizowaną przez Miasto Szkutnia interaktywną wystawę główną „Uwodzeni wiosłem i dłutem” - od początku festiwalu będzie można śledzić postępy w budowie drewnianej łodzi przez mistrzów rękodzieła. Wystawy poświęcone wodzie i rzece przygotuje również studio ARTECTONICA, a także Aleksandra Kujawska, artystka związana z Katedrą Szkła na ASP we Wrocławiu.

Podczas Wawa Design Festiwal zobaczymy też m.in. wystawy Śląski Design lat 60. i 70 XX wieku, Kids Design czy Szkło Drostów z prywatnej kolekcji Weroniki Sołtysiak.

Design dla wszystkich

Wawa Design Festiwal jest także przestrzenią, w której specjaliści od designu mogą wymienić się doświadczeniami, przekazać wiedzę innym, a także poszerzyć swoje kompetencje. Prawie każdego dnia festiwalu będą odbywać się specjalistyczne wykłady i warsztaty. Zaplanowany jest m.in. cykl „Rozmowy o designie”, konsultacje z architektem wnętrz pt. „Mieszkaj funkcjonalnie i estetycznie” i kreatywna prezentacja „Pechakucha Warsaw Night”.

Z myślą o twórcach przygotowywane są także wykłady „Kwestie prawne w zakresie twórczości projektanckiej” i „Design a przedsiębiorczość. Jak pozyskać klientów?”. Kompetencje sprzedażowe projektanci będą także mogli podnieść na warsztatach sprzedażowych „Jak sprzedać swój projekt – warsztaty dla sektora kreatywnego”.

Szczegółowy program Wawa Design Festiwal 2017 dostępny jest na stronie: wawadesign.eu

Skomentuj:

Już 9 września rusza Wawa Design Festiwal. Co w programie?