Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Znamy już gościa specjalnego arena DESIGN 2018

red.

Tradycją areny DESIGN stały się spotkania ze światowej sławy projektantami. Podczas najbliższej edycji wydarzenia w roli gościa specjalnego pojawią się dwaj designerzy, znani ze współpracy z francuską marką Linge Roset.

Arena DESIGN to wydarzenie, które już od 10 lat promuje najlepszy design. Jednym z najbardziej wyczekiwanych jego elementów są spotkanie ze światowej sławy projektantami. Dotąd rolę gości specjalnych w Poznaniu pełnili m.in. przedstawiciele studia Doshi Levien, Inga Sempé, Edward Barber ze studia Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, grupa projektowa FRONT DESIGN - Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren, Francois Azambourg, Karim Rashid, Werner Aisslinger. Zawsze to gość specjalny prowadzi inaugurujący wykład.

W tym roku tę rolę będą pełnić Patrice Bert i Christian Werner, obaj związani z marką Ligne Roset.

Do tej pory sporo słyszeliśmy o współpracy projektantów z producentami. Przy dziesiątej edycji chcieliśmy zmienić nieco formułę inauguracyjnego wykładu. Uznaliśmy, że temat współpracy obu środowisk: projektowego i biznesowego powinien podjąć zarówno przedstawiciel producentów, jak i projektant – obaj reprezentujący tę samą markę. Ich wspólny wykład najpełniej odda charakter relacji biznesowej, która łączy obie strony– mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.

Marka z tradycjami

Ligne Roset to rodzinna firma ze 150-letnim doświadczeniem, współpracująca z najbardziej utalentowanymi oraz utytułowanymi projektantami.

Początki działalności Ligne Roset związane są z otwarciem fabryki rękodzieła w Montagnieu, w prowincji Ain we Francji. Firma rozpoczęła swoją działalność  od produkcji drewnianych parasoli, lasek i ram krzeseł. W latach 50. do katalogu dodano także meble. Były to pierwsze projekty Pierra Poulina - stoły, krzesła, łóżka produkowane dla użytku komercyjnego, ale także dla instytucji. Lata 60. i 70. XX wieku wyznaczają intensywny rozwój firmy dzięki współpracy z architektami wnętrz i projektantami. Pierwszy sklep marka Ligne Roset otworzyła w 1973 roku wraz z premierą kultowej sofy Togo Michela Ducaroy. Dziś jest ona uznawana za ikonę designu. W katalogu projektantów, z którymi marka dotąd współpracowała, znaleźć można m.in. Pascala Mourgue'a, Petera Malya, Ingę Sempé, Erica Jourdana, Anne Hieronimus, Philippe'a Nigro, Jeana Nouvelle'a czy braci Bouroulleców.       

Doświadczenie, z którego można czerpać

W Poznaniu o relacjach łączących Ligne Roset z projektantami opowiedzą Patrice Bert i Christian Werner. Pierwszy to CEO Roset Moebel Gmbh, wieloletni współpracownik i współtwórca sukcesu marki, związany z firmą od lat 70., który obecnie odpowiada za rozwój rynków Europy Centralnej i Wschodniej. Christian Werner to niemiecki designer, który we współpracy z Ligne Roset stworzył takie projekty jak łóżko Anna, sofa Prado czy lampa Sitar.

Z jednej strony doświadczenie marki może być cenną wiedzą dla innych producentów, którzy jeszcze nie zainwestowali we współpracę z projektantami, z drugiej zaś wybór gościa idealnie wpisuje się w motyw przewodni jubileuszowej edycji, bo kto lepiej mógłby opowiedzieć o wartości pokoleniowych relacji jak nie przedstawiciel rodziny Roset, w której zamiłowanie do designu trwa od 150 lat– mówi Małgorzata Czubak. 

W dniach 6-9 marca 2018, podczas areny DESIGN w pawilonie nr 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, będzie można obejrzeć wystawę najbardziej znanych, wielokrotnie nagradzanych (Red Dot Award, iF Product Design Award, Good Design Award, Wallpaper Design Award, Interior Innovation Award) projektów tej francuskiej marki. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Znamy już gościa specjalnego arena DESIGN 2018