Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W Wersalu ma powstać luksusowy hotel. Inwestycja może wynieść nawet 11 mln euro

Jagoda Mówińska

Chcesz spędzić noc w królewskiej rezydencji? Już niedługo będzie to możliwe. W jednym z najpiękniejszych pałaców w Europie ma powstać luksusowy hotel.

Jak podaje Le Journal du Dimanche, w Pałacu Wersalskim ma powstać luksusowy hotel. Idea narodziła się już w 2010 r. Firma Ivy International wygrała przetarg na budowę 23-pokojowego hotelu, jednak nie zrealizowała projektu. Teraz władze pałacu powróciły do pomysłu i zamierzają udzielić 60-letniej koncesji na prowadzenie hotelu w dostosowanych do tego celu obiektach pałacowych.

Inwestycja ma obejmować trzy XVII-wieczne budynki, znajdujące się tuż za bramą pałacowego parku. Rozciąga się z nich świetny widok na Ogród Wersalski i fragment pałacu. Obiekty wymagają jednak odnowy. Koszt ich renowacji ma wynieść 4 miliony euro, a przekształcenie w hotel - od 4 do 7 milionów. 

Hotel godny francuskich monarchów, ze wspaniałymi widokami na tereny wokół Pałacu Wersalskiego z pewnością podbije serca wielbicieli luksusu. W takim miejscu każdy będzie miał szansę poczuć się jak król i także zapłacić po królewsku za nocleg.

    Więcej o:

Skomentuj:

W Wersalu ma powstać luksusowy hotel. Inwestycja może wynieść nawet 11 mln euro