ApART hotel Stalowa 52 - z miłości do warszawskiej Pragi i Francji

red.

Aparthotel na warszawskiej Pradze - połączenie połączenie paryskiego romantyzmu z berlińskim industralizmem.

miejsce tygodnia, ciekawy hotel, ciekawe miejsce, miejsce warte uwagi, design, Stalowa 52
ApARThotel Stalowa 52
Fot. mat. prasowe

Warszawska Praga stopniowo staje się obowiązkowym punktem wszystkich wycieczek do stolicy. Turystom podoba się niezwykły klimat tej dzielnicy - stare kamienice z podwórkami na których stoją kapliczki, modne knajpki i szemrane zakątki. Jedną z najbardziej znanych części Pragi są bez wątpienia Szmulki. Właśnie tam, na ulicy Stalowej 52 powstało niezwykłe miejsce ApARThotel i ArtBistro Stalowa 52. Wpisuje się ono w rozwijający się na świecie trend, hotelarstwa z charakterem.

Stalowa52 jest efektem naszych poszukiwań miejsca, w którym chcielibyśmy się zatrzymać, do którego chcielibyśmy wracać i które chcielibyśmy polecać innym. Stalowa52 wynika również z naszej potrzeby prowadzenia otwartego i gościnnego domu, w którym nieustannie coś się dzieje: wystawa, koncert, spotkanie znajomych, przearanżowanie przestrzeni, impreza rodzinna, przygotowywanie nowego projektu, ulepszanie, poprawianie tak, żeby było jeszcze wygodniej i barwniej. Chcemy uwodzić naszym miejscem wszystkich, którzy do nas trafią.

- mówią właściciele

Kamienica z 1910 roku przeszła gruntowną renowację. Od roku goście z całego świata zatrzymują się w oryginalnych pokojach i apartamentach. Niepowtarzalny klimat miejsca doceniany jest przez artystów, muzyków, fotografów oraz turystów, szukających podczas swoich podróży czegoś więcej niż zwykłego pokoju hotelowego.

W naszym ApARThotelu zachowaliśmy to co najlepsze z klimatu starej praskiej kamienicy - cegła, surowe tynki, drewniane stuletnie podłogi i połączyliśmy to z zabawą designem, trochę nowoczesnych mebli, trochę starych, sporo recylingu i powstała Stalowa52 o klimacie wielkomiejskim, połączenie paryskiego romantyzmu z berlińskim industrialem.

- dodają właściciele.

miejsce tygodnia, ciekawy hotel, ciekawe miejsce, miejsce warte uwagi, design, Stalowa 52Fot. mat. prasowe

Uzupełnieniem jest ArtBistro, czyli miejsce gdzie można ZJEŚĆ proste ale pyszne dania charakterystyczne dla paryskich bistro, gdzie można POSIEDZIEĆ I POGADAĆ w słońcu z dala od warszawskich hałasów, gdzie można WPAŚĆ wieczorem NA pyszne WINO a w weekend umówić się ze znajomymi na brunch.

Przyprawiliśmy to miejsce dużą ilością francuskiego klimatu: jedzeniem i pomysłami na dania podrzucanymi przez naszych francuskich przyjaciół, zmysłowym winem z winnicy naszego wspólnika, frankofońskim nurtem muzycznym, naszą znajomością tego kraju żabojadów, który od lat nas fascynuje, czasami irytuje, ale niewątpliwe mamy ochotę na dalsze odkrywanie jego intrygującej strony kulturalno-kulinarnej.

- mówią właściciele.

Jak Wam się podoba ApARThotel Stalowa 52? My jesteśmy na TAK!

 

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

ApART hotel Stalowa 52 - z miłości do warszawskiej Pragi i Francji