Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Włosi oddają swoje zabytki za darmo. Jest jednak jeden warunek

red.

Dokładnie 103 budynki rozproszone po całym kraju, a wśród nich historyczne wille i zamki Włosi chcą oddać całkowicie za darmo chętnym nabywcom. Mają w tym swój cel.

Zabytkowe zamki, wille i inne obiekty w całych Włoszech stopniowo popadają w ruinę. Postanowili więc oddać za darmo 103 swoje historyczne obiekty, pod warunkiem, że nabywca zgodzi się na przekształcenie ich tak, aby obiekty nakręcały ruch turystyczny w okolicy. Władze sugerują, żeby obiekty przekształcać na hotele, restauracje, sklepy, ośrodki spa i luksusowe wille. Kraj kieruje swoją ofertę przede wszystkim do przedsiębiorców poniżej 40 roku życia, ale też startupów i spółdzielni.

Cały projekt ma na celu bardziej równomierne rozłożenie ruchu turystycznego w całym kraju. Teraz niektóre miasta i regiony, jak obszary wokół jeziora Como, Wenecja, Mediolan czy Toskania przeżywają turystyczne oblężenie, podczas gdy inne świecą pustkami. Plan ma odciążyć zbyt zatłoczone miasta, jak wspomniana Wenecja.

Budynki, które Włosi chcą rozdać znajdują się poza utartymi szlakami turystycznymi. Niektóre z nich są rozsiane wzdłuż ścieżek rowerowych bądź dawnych pieszych szlaków pielgrzymkowych. Te lokalizacje nie należą do najłatwiejszych do wypromowania. Jednak jest wśród nich wiele niezwykle ciekawych obiektów. W regionie Marche można przejąć Castello di Montefiore z XIII wieku, zbudowany w celu obrony miasta Recanati przed atakami z sąsiednich miast. Nieopodal Rzymu znajduje się Castello di Blera w Lazio, nieruchomość z XI w, zbudowana przez lokalną szlachecką rodzinę.

Żeby otrzymać jeden z takich budynków, należy wypełnić aplikację, w której zostaną podane plany na transformację obiektu. Nabywcy otrzymają prawa do budynku na dziewięć lat z możliwością odnowienia kontraktu na kolejnych dziewięć lat. W przypadku najlepszych ofert, nabywca będzie mógł dzierżawić nieruchomość przez 50 lat.

Aplikacje należy składać do 26 czerwca. Włochy planują udostępnić w ten sposób kolejnych 200 obiektów w ciągu najbliższych dwóch lat.

    Więcej o:

Skomentuj:

Włosi oddają swoje zabytki za darmo. Jest jednak jeden warunek