Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Okryty legendą dom Karla Lagerfelda został otwarty dla publiczności

red.

Ze zlokalizowaną na lazurowym Wybrzeżu willą należącą kiedyś do sławnego projektanta mody Karla Lagerfelda wiąże się wiele legend. Jak chociażby ta dotycząca liczy sypialni - ma ich być 40. Po raz pierwszy dom można zwiedzać.

Willa „La Vigie” to malowniczo położy dom znajdujący się w Monako. Został wzniesiony w 1902 roku, a z jego okien rozciągają się bajeczne widoki na Morze Śródziemne. Jego nazwa oznacza wieżę strażniczą, co dobrze oddaje jego usytuowanie na wzgórzu, tuż nad brzegiem morza. W 1986 roku willa znalazła się w posiadaniu cieszącego się międzynarodową sławą projektanta mody Karla Lagerfelda. Był to prezent od księcia Monako Rainera, który jednak postawił jeden warunek. Lagerfeld miał odnowić posiadłość. Projektant zabrała się do tego z prawdziwą przyjemnością. Podobno miał na ten cel przeznaczyć aż 14 mln dolarów. Uczynił z La Vigie prawdziwą perełkę. Zabawił jednak w willi tylko 10 lat, po czym ją sprzedał. Przez cały ten czas posiadłość uchodziła za twierdzę niedostępną dla ciekawskich i dziennikarzy. Karl za to bardzo umiejętnie podsycał zainteresowanie swoim nadmorskim domem.

To wszystko składa się na legendę jaką owiana jest La Vigie. Od lat 90. funkcjonowała ona jako ekskluzywny hotel, tylko dla najbogatszych. Nic dziwnego, że udostępnienie jej zwiedzającym wywołało spore poruszenie, i to nie tylko wśród mieszkańców Monako.

Zwiedzanie jest możliwe dzięki organizacji w willi targów designu Nomad. Jest to pierwsza edycja imprezy, która w założeniu co roku ma się odbywać w innym miejscu. Na targach mają się wystawiać najbardziej znane galerie designu, jak i sami projektanci jak bracia Campana czy Arik Levy. Organizatorom zależało, żeby nowa impreza wyróżniała się wyselekcjonowanymi wystawcami, kameralną atmosferą oraz ciekawą przestrzenią wystawową. Dla tych mniej zainteresowanych designem, targi są znakomitym pretekstem, żeby z bliska przyjrzeć się zabytkowej willi.

Skomentuj:

Okryty legendą dom Karla Lagerfelda został otwarty dla publiczności