Minimalistyczna kawalerka w Krakowie

Dominika Redlicka

Zaglądamy do minimalistycznej kawalerki w starej kamienicy. Właściciela urzekł widok z okna.

Mieszkanie ma zaledwie 27 metrów kwadratowych powierzchni. Znajduje się na 3 piętrze kamienicy z 1934 r. Właściciel kupił je z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Od początku jego uwagę zawróciła urokliwa lokalizacja. Z niewielkiego balkonu kawalerki rozpościera się widok na zieleń ogrodu usytuowanego na dziedzińcu kamienicy. W pogodne dni pomieszczenie wypełnione jest promieniami słońca, a gałęzie starego dębu sprawiają wrażenie, jakby zaglądały przez okno.

 

Rzut mieszkania
Rzut mieszkania
Rzut mieszkania

Kawalerka od początku wymagała zmiany układu przestrzennego i nowej aranżacji, by w niewielkiej jej kubaturze pomieścić wszystkie niezbędne do wygodnego życia sprzęty. Najważniejszą kwestią dla Karola Cieplińskiego, projektanta ze studia BLACKHAUS odpowiedzialnego za metamorfozę mieszkania, było wydzielenie stref. Z uwagi na mały metraż postawienie ścianek działowych byłoby niepraktyczne, dlatego zdecydowano się na podział umowny, zaznaczony jedynie meblami i dodatkami.

Pierwotne ściany mieszkania zostały wyburzone, tworząc otwarty układ części dzienno-nocnej. Po remoncie przestrzeń sprawia wrażenie większej niż jest w rzeczywistości, zamieniając apartament w funkcjonalną i skromną przestrzeń do wypoczynku ze skandynawskim zacięciem.

Skomentuj:

Minimalistyczna kawalerka w Krakowie