Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Redakcja

55-metrowe mieszkanie w Warszawie wyglądają jakby zostały przeniesione wprost ze Skandynawii. Wystrój wnętrza znakomicie wpisuje się w północną stylistykę.

Mieszkanie w stylu skandynawskim
W kuchni główną role odgrywają geometryczne płytki pokrywające całą ścianę nad blatem kuchennym.
fot. mat. prasowe pracowni Wielkie Rzeczy

Warszawskie mieszkanie należy do młodej kobiety zajmującej się produkcją telewizyjną. Właścicielka od początku miała jasną wizje tego, jakie chce mieć wnętrza. Zależało jej na czystym formalnie, przytulnym mieszkaniu, które będzie jednocześnie funkcjonalne i komfortowe. Wykonanie projektu powierzyła projektantce Izabeli Olszewskiej z pracowni Wielkie Rzeczy.

Projektantka zmieniała nieco pierwotny układ wnętrz, tak żeby maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń. Wcześniej do sypialni wchodziło się z korytarza, teraz wchodzi się z salonu. Oba pomieszczenia oddzielają imponujące przesuwane i przeszklone drzwi. Stanowią one unikalną ozdobę wnętrza.

Kolorystyka mieszkania jest charakterystyczna dla stylu skandynawskiego. Dużo w nim neutralnej, świetlistej bieli i matowej szarości. Neutralną kolorystykę przełamują barwne akcenty, jak intensywnie miętowa lodówka w stylu lat 60. marki SMEG. Niezwykle ciekawie, wypadają kontrastujące, geometryczne kafle w kuchni i łazience oraz  miętowa tapeta w korytarzu w czarne koniki "Dalahorse” marki Sandudd.

Najważniejszym elementem całego wystroju jest stół. Wsłuchując się w potrzeby klientki lubiącej kuchnię i przyjmowanie gości, architektka uczyniła z niego serce całego domu. Nowoczesny, prosty w formie mebel łączy kuchnię i salon, otaczają go różnorodne krzesła w duchu retro. Ostatecznego, ciepłego wyrazu nadają mieszkaniu akcesoria i ozdoby. Wszystkie zostały starannie dobrane - począwszy od dozownika na mydło, przez emaliowany garnek służący jako osłonka donicy, a skończywszy na futrzanych narzutach i kwiecistych tkaninach pościelowych.

Partnerem wykonawczym projektu jest sieć salonów Dekorian.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie w stylu skandynawskim