Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Miętowy kolor we wnętrzach. Z czym łączyć miętowy?

red.

Kolor miętowy jest niezwykle świeży i ożywczy. We wnętrzach dodatkowo nabiera wyrafinowania. Pomalowane na miętowo ściany ożywią wnętrze i nadadzą mu charakteru.

Miętowe ściany w salonie
Miętowe ściany w salonie
fot. Magnat


Niezależnie od połączenia kolor miętowy wprowadzi do aranżacji wnętrza świeżość. Miętowe ściany otworzą przestrzeń i wpuszczą więcej powietrza.

Kolor miętowy do tej pory był rzadko spotykany w aranżacji wnętrz. Na szczęście teraz to się zmienia, gdyż potrafi nadać każdemu pomieszczeniu ciekawego wyrazu. Podpowiadamy z czym łączyć miętowy i jak umiejętnie zastosować w aranżacji miętowy kolor ścian.

Miętowe ściany we wnętrzu

Kolor miętowy trudno jednoznacznie zdefiniować. Odcień koloru miętowego, jaki wprowadzamy do wnętrza, powinien być pastelowy lub nieco mocniejszy i zawierać w sobie refleksy bieli, seledynu, morskiego. Jeśli decydujemy się na miętowe ściany we wnętrzu lepiej, żeby było to odcień pastelowy. Jeśli obawiamy się efektu, wybierzmy tylko jedną ścianę do pomalowania. Kolor ten dobrze wygląda w każdym rodzaju pomieszczenia: salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, łazience oraz kuchni.

Z czym łączyć miętowy

Barwa miętowa może działać na nas kojąco oraz odprężająco, jak i dodawać nam więcej energii w zależności od tego, z jakimi innymi kolorami połączymy miętowy. Szczególnie dobrze wygląda w towarzystwie bieli, jasnych szarości, ale także rozbielonych beżów. W takich zestawieniach kolor ten pasuje do wnętrz nowoczesnych, w stylu skandynawskim, a nawet industrialnym.

Kolor miętowy można łączyć także z ciemniejszymi barwami, np. grafitowym, czarnym lub granatowym. Wtedy jednak będzie na nas znacznie silniej oddziaływać.Jeśli nie boimy się natomiast żywych kontrastowych kompozycji kolorystycznych warto spróbować zestawić kolor miętowy z żółtym, pomarańczowym lub różowym. Takie zestawienia kolorystyczne zyskują na popularności w pokojach dziecięcych. Wciąż jeszcze brakuje nam odwagi, żeby pomalować salon w takich kolorach.

Miętowe dodatki do wnętrz

Jeśli obawiamy się pomalować ściany na kolor miętowy, możemy wprowadzić do wnętrza dodatki i meble w tym kolorze. Czasem już poduszka w odcieniu miętowym sprawi, że wnętrze ożyje. Warto też na miętowo pomalować nietypowe elementy wyposażenia wnętrza, jak grzejnik. Takie połączenie stworzy oryginalną aranżację.

Skomentuj:

Miętowy kolor we wnętrzach. Z czym łączyć miętowy?