Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Efekty na ścianach - trendy 2019

Redakcja Pressland

Jedno jest pewne - aranżacje wnętrz w 2019 roku nie będą nudne! Prym będą wieść kolory - głównie ciemna zieleń i intensywny niebieski. Jak jednak właściwie wykorzystać wspomniane barwy w aranżacji wnętrz i stworzyć wyjątkowe pomieszczenie?

Jakie kolory będą modne w 2019 roku?

Co najmodniejszych kolorów 2019 możemy zaliczyć szlachetną zieleń i intensywny niebieski. Obydwa kolory będą zdecydowaną alternatywą na ciągle popularnych bieli i szarości skandynawskiego stylu. Ważny również jest fakt, że obydwa kolory wywodzą się z natury, co ułatwi zaaranżowanie wnętrz z pozytywnym wpływem na nastrój.

Jak wykorzystać zieleń?

Szlachetna zieleń idealnie nawiązuje do modnego stylu botanicznego jak i trendu Urban jungle. Zestawienie zieleni z naturalnymi materiałami pozwala stworzyć wyjątkowe wnętrze. Drewno, wiklina, bambus, len a nawet bawełna będą się świetnie czuć w towarzystwie zieleni. Sam odcień zieleni też ma ogromne znaczenie – ciemna zieleń jest niezwykle elegancja. Można przy jej wykorzystaniu stworzyć klimatyczne miejsce, które pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy i pozytywnie wpłynie na nastrój. Pamiętajmy jednak, że zieleń idealnie współgra nie tylko z naturalnymi dodatkami, ale też złotem i miedzią. Jeśli marzysz o wnętrzu w stylu retro – w tym roku masz możliwość stworzyć wnętrze pełne kontrastów i klimatycznych dodatków.

Postaw na intensywny błękit

Intensywny błękit wiodący prym w tym roku jest zdecydowanie łagodniejszą wersją modnego dotychczas granatu. Można go idealnie wkomponować w różne stylizacje wnętrza, choć projektanci polecają łączyć go ze stonowaną kolorystyką, tak by to błękit był najważniejszy. Intensywny błękit idealnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych wnętrzach. Wbrew pozorom nie wprowadzi on zbyt dużej ilości chłodu. Możesz go świetnie zestawić z zielenią, szarością czy brązem.

 

Efekty na ścianach - trendy 2019
Efekty na ścianach - trendy 2019
shutterstock

Nie bój się ciemnych akcentów

Wiele osób obawia się eksperymentowania z ciemnymi kolorami w aranżacji wnętrz. Chcemy, aby Twoje ściany w 2019 roku były niezwykle modne – podpowiemy Ci jak stosować ciemne kolory, by uzyskać właściwy efekt.

 

Efekty na ścianach - trendy 2019
Efekty na ścianach - trendy 2019
shutterstock

Najważniejsze jest właściwe doświetlenie pomieszczenia, w którym znajdzie się ciemna barwa. Ciemne kolory pochłaniają światło a jego zbyt mała ilość sprawi, że będą ponure. Ciemne barwy polecamy stosować w większych pomieszczeniach, choć odpowiednio wykorzystane można również umieścić w mniejszych.

Najlepszym rozwiązaniem na umieszczenie ciemnych kolorów jest postawienie na akcenty. Pojawienie się ciemnej barwy na jednej płaszczyźnie nie przytłoczy całej aranżacji. Można wręcz uzyskać niezwykle modny, choć dla niektórych dramatyczny efekt. Jedna ze ścian ciemna – szlachetna zieleń, kolejne trzy białe bądź jasno-szare? Ciemne barwy możesz również połączyć z tapetą z roślinnym motywem.  Są jednak osoby, które marzą o całym ciemnym pomieszczeniu. Nie mamy nic przeciwko pod warunkiem, że podłoga, sufit jak i dodatki w postaci mebli będą w jasnych kolorach.

Starocie i hand made

2019 rok będzie również rokiem powrotu staroci na salony i wielu dodatków hand made. W 2019 roku wrócimy do przeszłości. Idealnym elementem dekoracyjny, wprowadzającym wyjątkowy klimat będą przedmioty mające już ładnych parę lat. Ich obecność we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu pozwoli przełamać wystrój i uzyskać niepowtarzalny efekt. Stawiając na starocie pamiętaj, że przeciwieństwa się przyciągają. Z kolei dodatki hand made pozwolą dodać wnętrzom indywidualnego charakteru. Nikt inny nie będzie miał takich samych elementów jak Ty – hand made nigdy nie powtarza się dwa razy taki sam.

 

Efekty na ścianach - trendy 2019
Efekty na ścianach - trendy 2019
shutterstock

Mamy nadzieję, że wnętrzarskie pomysły na 2019 rok przypadły Wam do gustu. Pamiętajmy jednak, że wszelkie trendy powinniśmy traktować, jako pewną inspirację a nie konieczność wniesienia zmian do wnętrz. W kolejnym roku modne może być coś całkiem innego a zmieniająca się moda nie może być powodem rewolucji w Twoim domu.


 

Skomentuj:

Efekty na ścianach - trendy 2019