Nowy katalog IKEA 2014 - czego możemy się spodziewać?

red.

Nowy katalog IKEA 2014 trafi do naszych domów już 26 sierpnia

katalog IKEA 2014, nowy katalog IKEA
Amerykański katalog IKEA 2014
fot. IKEA USA

Co roku, pod koniec sierpnia miliony Polaków zaglądają do skrzynek pocztowych z nadzieją, że znajdą tam najnowszy katalog IKEA. Nie oszukujmy się, prawdopodobnie to jedyne wydarzenie z dziedziny wzornictwa i wyposażenia wnętrz, absorbujące tak wielu naszych rodaków. Katalog IKEA zajmuję czołowe miejsce w rankingach "książek" wydrukowanych w największej liczbie egzemplarzy. W 2010 roku wydrukowano 197 milionów sztuk!

W Polsce katalog IKEA 2014 pojawi się po raz 18. Szwedzka sieć postanowiła poświęcić swój katalog życiu w domu z dziećmi. Zostaliśmy zapewnieni, że każdy będzie mógł w nim znaleźć inspirujące rozwiązania ułatwiające codzienne życie całej rodzinie.

Skupiamy się na tym co najważniejsze - na spędzaniu razem czasu, od improwizowanych imprez tanecznych po wspólne składania skarpetek

- możemy przeczytać na oficjalnej amerykańskiej stronie IKEA.

Od kilku miesięcy w internecie pojawiały się "przecieki" o katalogowych nowościach. Pisaliśmy już o miniaturowych mebelkach szwedzkiej sieci w skali 1:15 (przeczytacie tu).  Wiemy, że w katalogu zaprezentowany zostanie również stolik Lövet zaprojektowany w 1956 roku. Zyska on nową odsłonę i trafi do sprzedaży pod nazwą Lövbacken.

stolik Lovbacken, IKEAfot. IKEA USA / stolik Lovbacken

Najnowszy katalog dostępny jest już w kilku krajach, w tym w USA. Na dystrybucję w Polsce będziemy musieli poczekać do 26 sierpnia. Pojawi się również specjalna aplikacja, dzięki której przez telefon lub tablet będzie można uzyskać dostęp do dodatkowych, interaktywnych treści. Skanując wybrane strony w katalogu będzie można obejrzeć filmy, poznać historie produktów i obejrzeć wnętrza w panoramach 360 stopni.  Tegoroczną nowością, jest możliwość dopasowywania wybranych przez siebie mebli IKEA do własnego pokoju.

katalog IKEA 2014, nowy katalog IKEAfot. IKEA USA

Gdy tylko katalog 2014 trafi w nasze ręce, zaprezentujemy Wam najciekawsze naszym zdaniem nowości.

Tymczasem obejrzyjcie filmik:

Skomentuj:

Nowy katalog IKEA 2014 - czego możemy się spodziewać?