Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lampa jak wiecha

Marta Lubaszewska

Projekt Wiecha to rodzaj abażuru wykonanego z drucianej spirali.

Ma  średnicę 60 cm  i ponad 120 luźno powiewających, jedwabnych wstążek o różnych barwach i fakturze. Lampa inspirowana jest tradycjami i budowlanym obyczajem wieszania wiechy na najwyższym elemencie konstrukcji na znak zakończenia budowy dachu. Wiecha jest również zachętą do świętowania. 

Autorka projektu zainspirowana polską tradycją zaprojektowała przedmiot, który w każdym domu może symbolizować zakończenie budowy lub remontu, a jednocześnie umożliwia wszystkim domownikom czynny udział w tworzeniu jego ostatecznego kształtu. Projekt Wiecha to unikalny przedmiot użytkowy, na którego wygląd, styl i ostateczną funkcję ma jego właściciel. To on decyduje o rodzaju użytych materiałów czy też technologii ich zamocowania. Intencją projektantki było stworzenie przedmiotu niezbędnego w każdym wnętrzu, którego ostateczny kształt zależy tylko od naszej wyobraźni.

"Chciałabym by moja Wiecha była niedrogim prezentem dla tych, którzy skończyli remont lub budowę domu", podkreśla Agnieszka Lasota, autorka projektu. "Stworzyłam 3 podstawowe kolekcje kolorystyczne. Każda z nich ma swoje odmienne inspiracje i ukryte przesłanie. I tak seria Folk, jak sama nazwa wskazuje, inspirowana jest w przypadku Folk Lime - łużycką zapaską, Folk Red - góralską, a Folk Light przydrożnym strojeniem kapliczek i krzyży. Seria Fun powstała z myślą o dzieciach - do pokoju bobasów są Fun Baby Boy i Fun Baby Girl -  niebieskie dla chłopców, a różowe dla dziewczynek, lub odwrotnie. Jest też Fun Marina - w graficznym stylu klubu jachtowego i ozdób morskich - ma się kojarzyć z wakacjami nad morzem - świetnie się komponuje zarówno w białym pokoju jak i w czerwonym czy granatowym. I wreszcie seria Fashion, w modnych kolorach sezonu. Fashion Black do stylowej zmysłowej sypialni, Fashion Gray do minimalistycznych wnętrz w nowoczesnym stylu i Fashion Green do wnętrz awangardowych, kolorowych, dekorowanych mocnymi akcentami." - wyjaśnia projektantka.

Skomentuj:

Lampa jak wiecha