Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolekcja "Andrzej Pągowski for Empik"

red.

Najbardziej znane prace Andrzeja Pągowskiego już na gadżetach z Empiku

Andrzej Pągowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich plakacistów. Jego dzieła promowały filmy Woody'ego Allena, Milosa Formana, Romana Polańskiego czy Stanisława Barei. Słynne (niegdyś bardzo kontrowersyjne) "Papierosy" zna chyba każdy.

Kolekcja „Andrzej Pągowski for Empik” powstała w ramach projektu Empik Art Unlimited i będzie dostępna w wybranych salonach Empiku od 24 października. Specjalnie na jej potrzeby artysta osobiście dokonał wyboru swoich prac, których reprodukcje zobaczymy na przedmiotach codziennego użytku. Czym się kierował przy wyborze prac?

- Pierwsza selekcja to plakaty, które przez lata żyły własnym życiem, czyli stały się znane i popularne. Zdobyły nagrody czy otrzymały miano kultowych, jak np. plakat do filmu „Miś” czy „Papierosy są do dupy”. Wiem też o które plakaty pytają się kolekcjonerzy, które z nich są poszukiwane. Nie chciałem pokazywać prac mało znanych, choć mam świadomość, że ich popularność zawęża się do grupy osób interesujących się sztuką. Teraz otrzymują drugie życie. Chciałbym, aby odbiorcy przypomnieli sobie, że plakat to część naszej kultury, ale także najtańsza i najprostsza forma dekoracji ścian w mieszkaniu. Przygotowane w ramach kolekcji dodatkowe gadżety, jak na przykład torby, piny czy magnesy, udostępnią ten rodzaj sztuki każdemu, kto zechce po nią sięgnąć na co dzień - mówi Andrzej Pągowski.

Prace plakacisty znajdziemy między innymi na kubkach termicznych, torbach na ramię oraz na... papierze toaletowym.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kolekcja "Andrzej Pągowski for Empik"