Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co można zrobić z pustą plastikową butelką po Coca-Coli?

red.

Drugie życie plastikowej butelki, czyli oryginalna kampania The Coca-Cola Company w Azji.

Coca-Cola to najpopularniejszy i najchętniej kupowany napój gazowany na świecie. Jego historia rozpoczęła się 8 maja 1886 roku, gdy dr John S. Pemberton, farmaceuta z Atlanty stworzył słodki syrop, który wymieszał z wodą sodową. W Polsce Coca Cola pojawiła się na Targach Poznańskich w 1957 roku, jednak pierwsze butelki wyprodukowane i napełnione w Polsce, trafiły do sprzedaży dopiero w 1972 roku.

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do charakterystycznego smaku tego napoju. Dziś można kupić go dosłownie wszędzie. Coca-Colę znajdziemy zarówno w beduińskiej wiosce w Egipcie, jak i azjatyckich odciętych od świata osadach. Co jakiś czas amerykańska firma przeprowadza kampanie skłaniające swoich konsumentów do proekologicznych zachowań.

Kampania "2nd Lives" skierowana na rynek Azjatycki, jest wynikiem współpracy firmy The Coca-Cola Company z agencją marketingową Ogilvy & Mather China. Kampania rozpoczęła się w Wietnamie. Do 40 tysięcy plastikowych butelek Coca-Coli dołączono zestaw składający się z 16 elementów, pozwalających dać pustej butelce drugie życie. Wystarczy w miejsce korka nakręcić odpowiednią część, by butelkę zamienić np. w pistolet na wodę, temperówkę, flamaster, spryskiwacz do kwiatów czy dozownik do mydła.

Co sądzicie o tej kampanii?

Skomentuj:

Co można zrobić z pustą plastikową butelką po Coca-Coli?