Co można zrobić z pustą plastikową butelką po Coca-Coli?

red.

Drugie życie plastikowej butelki, czyli oryginalna kampania The Coca-Cola Company w Azji.

Coca-Cola, recykling, co zrobić z butelki, plastikowa butelka po Coli, coca-cola
Kampania "2nd Lives"; Ogilvy & Mather China.
fot. kadr z reklamy nowej kampanii "2nd Lives"

Coca-Cola to najpopularniejszy i najchętniej kupowany napój gazowany na świecie. Jego historia rozpoczęła się 8 maja 1886 roku, gdy dr John S. Pemberton, farmaceuta z Atlanty stworzył słodki syrop, który wymieszał z wodą sodową. W Polsce Coca Cola pojawiła się na Targach Poznańskich w 1957 roku, jednak pierwsze butelki wyprodukowane i napełnione w Polsce, trafiły do sprzedaży dopiero w 1972 roku.

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do charakterystycznego smaku tego napoju. Dziś można kupić go dosłownie wszędzie. Coca-Colę znajdziemy zarówno w beduińskiej wiosce w Egipcie, jak i azjatyckich odciętych od świata osadach. Co jakiś czas amerykańska firma przeprowadza kampanie skłaniające swoich konsumentów do proekologicznych zachowań.

Coca-Cola, recykling, co zrobić z butelki, plastikowa butelka po Coli, coca-colafot. ogilvy.com

Kampania "2nd Lives" skierowana na rynek Azjatycki, jest wynikiem współpracy firmy The Coca-Cola Company z agencją marketingową Ogilvy & Mather China. Kampania rozpoczęła się w Wietnamie. Do 40 tysięcy plastikowych butelek Coca-Coli dołączono zestaw składający się z 16 elementów, pozwalających dać pustej butelce drugie życie. Wystarczy w miejsce korka nakręcić odpowiednią część, by butelkę zamienić np. w pistolet na wodę, temperówkę, flamaster, spryskiwacz do kwiatów czy dozownik do mydła.

Co sądzicie o tej kampanii?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>


I filmik:

Skomentuj:

Co można zrobić z pustą plastikową butelką po Coca-Coli?