Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tańczące światła

red.

Tańcząca sygnalizacja świetlna, czyli niesamowita instalacja w Lizbonie

Czekanie na zmianę światła bywa irytujące. Często mamy wrażenie, że trwa to w nieskończoność. Wpatrujemy się w sygnalizator zaklinając go wzrokiem. A gdyby tak zamienić oczekiwanie na "zielone" w niezłą rozrywkę? Na ciekawy pomysł wpadła marka samochodowa Smart. We współpracy z agencją BBDO Germany stworzyła w Lizbonie interaktywną instalację, która ma na celu zachęcać pieszych do nie przechodzenia na czerwonym i spokojnego poczekania na zmianę świateł. Otóż na sygnalizatorze świetnym zamiast statycznej postaci pojawia się... tańczący ludzik.

- Zniecierpliwieni ludzie często przechodzą na czerwonym. Celem naszego projektu jest uczynienie miasta bardziej bezpiecznym. Uwaga przechodniów skupia się na ruchach postaci, dzięki czemu spokojniej czekają na zmianę świateł - mówią pomysłodawcy akcji.

Co ciekawe, każdy może stworzyć ruchy ludzika. Przechodnie wchodzą do specjalnego pomieszczenia pełnego czujników. Wybierają muzykę, zaczynają tańczyć, a ich ruchy w czasie rzeczywistym wykonuje postać na sygnalizatorze. Niestety, instalacji tej nie zobaczymy w innych miastach. Zachęcamy więc do obejrzenia filmiku!

Skomentuj:

Tańczące światła