Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zrobione na szaro, czyli modne szarości we wnętrzach

Monika Grabowska

Odcienie szarości we wnętrzach

Określenia kojarzone z tym kolorem są często odbierane negatywnie: ''szaraczek'', ''szary człowiek'', ''poszarzały'', ''mysi'', ''siwy'', zazwyczaj określają nudne, mizerne, przeciętne i niepożądane cechy.

Jednak szary kolor nie jest nudny. Jest też modny i chętnie wykorzystywany przez projektantów. Ten kolor może mieć wiele ocieni. Może być czysty, może mieć domieszkę zieleni, błękitu, fioletu. Może myć mieszanką bieli i czerni, ale stworzymy go też z przeciwstawnych kolorów z palety, czyli z żółtego i fioletowego lub z czerwieni i zieleni.

Ważna jest też faktura. Zupełnie inaczej będzie wyglądał szary matowy mebel, a inaczej błyszczący. Inny wymiar mają surowe materiały typu len a inaczej szare materiały z połyskiem. Szary może być piękna ozdobą domu. Zarówno solo, jak i z innymi kolorami. Stanowi idealne tło dla innych kolorów.

Jasnoszary, ciemnoszary, brunatny, stalowy, gołębi jest wiele odmian słowa ''szary''. Coraz częściej odbierany jest pozytywnie. Szare wnętrza i dodatki często oznaczają styl i klasę.

Skomentuj:

Zrobione na szaro, czyli modne szarości we wnętrzach