Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ręczna robota

Marta Lubaszewska

Piękne, ekskluzywne, ręcznie robione meble.

Włoska firma CECCOTTI COLLEZIONI to niewielka manufaktura niedaleko Pizy. Wszystkie meble tej marki sa robione ręcznie bez użycia gwoździ.  Firma osiągnęła mistrzostwo w konstruowaniu mebli z drewna, produkując niewielkie limitowane kolekcje z kilkudziesięcioma egzemplarzami mebli rocznie.

Łóżko Buonanotte Valentina, zaprojektowane przez Noé Duchaufour-Lawrance zostało nagrodzone w prestiżowym konkursie Wallpaper Design Awards 2009. Łóżko, podobnie jak wszystkie inne produkty tej marki, wykonane jest ręcznie z drewnianych elementów, które są łączone bez użycia gwoździ.

Innym przykładem kunsztu meblarskiego jest biblioteka Golden Cage, projektu Vincenzo De Cotiis. Wykonana z miedzi, ręcznie składana konstrukcja. Złożona biblioteka jest przez tydzień czyszczona przez jednego człowieka. Na każdym egzemplarzu zostało wygrawerowane imię i nazwisko projektanta. Kupujący otrzymuje, zaprojektowane przez właściciela firmy Ceccotti, pudełko ze specjalną rękawicą do czyszczenia biblioteki oraz napisanym odręcznie listem od projektanta.

W Polsce meble dostępne są w MOOD-DESIGN
 
Zobacz także:
 

Skomentuj:

Ręczna robota