Ręczna robota

Marta Lubaszewska

Piękne, ekskluzywne, ręcznie robione meble.

6611068 https bi
fot. mood-design.pl

Włoska firma CECCOTTI COLLEZIONI to niewielka manufaktura niedaleko Pizy. Wszystkie meble tej marki sa robione ręcznie bez użycia gwoździ.  Firma osiągnęła mistrzostwo w konstruowaniu mebli z drewna, produkując niewielkie limitowane kolekcje z kilkudziesięcioma egzemplarzami mebli rocznie.

 

 fot. mood-design.pl

 

Łóżko Buonanotte Valentina, zaprojektowane przez Noé Duchaufour-Lawrance zostało nagrodzone w prestiżowym konkursie Wallpaper Design Awards 2009. Łóżko, podobnie jak wszystkie inne produkty tej marki, wykonane jest ręcznie z drewnianych elementów, które są łączone bez użycia gwoździ.

Innym przykładem kunsztu meblarskiego jest biblioteka Golden Cage, projektu Vincenzo De Cotiis. Wykonana z miedzi, ręcznie składana konstrukcja. Złożona biblioteka jest przez tydzień czyszczona przez jednego człowieka. Na każdym egzemplarzu zostało wygrawerowane imię i nazwisko projektanta. Kupujący otrzymuje, zaprojektowane przez właściciela firmy Ceccotti, pudełko ze specjalną rękawicą do czyszczenia biblioteki oraz napisanym odręcznie listem od projektanta.

W Polsce meble dostępne są w MOOD-DESIGN
 
Zobacz także:
 
 

Skomentuj:

Ręczna robota