Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stwórz nastrój zimy

Monika Grabowska

Pogoda za oknem jesienna i mglista zupełnie nie przypomina o zbliżających się świętach. Na dodatek synoptycy wieszczą, że będą one bez śniegu. Osobom którym trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez białego puchu nie pozostaje nic innego, jak stworzenie sobie samemu nastroju śnieżno-lodowej zimy.

Do tego celu najbardziej nadają się białe, srebrne a także szklane elementy dekoracji. Poza białymi, czy też przejrzystymi bombkami, warto przygotować szklane lub akrylowe aniołki, sople gwiazdki i inne tego typu zawieszki. Przydadzą się też przejrzyste kryształki i sztuczny śnieg. Nie powinniśmy również zapomnieć o białych świecach różnej wielkości. Dodadzą one naszym dekoracjom blasku i ciepła. Wybór w sklepach jest bardzo duży i nie powinniśmy mieć problemu ze zgromadzeniem odpowiednich elementów.

Choinka ubrana na biało będzie jeszcze bardziej śnieżna jeżeli zawiesimy na niej śniegowe kule. Można je zrobić samemu. Do kuli ze styropianu przyklejamy zawieszkę. Następnie spryskujemy ją klejem w sprayu i obtaczamy w sztucznym śniegu. Jeżeli dołożymy do tego nieco ażurowych, delikatnych i lśniących ozdób całość nabierze lekkości.

Nakrycie stołu poprzez odpowiednią dekorację również może nam przybliżyć zimowy, śnieżny klimat Bożego Narodzenia. Aby stół nabrał lodowego charakteru ustawiamy na środku srebrny talerz na którym umieścimy białe świece, srebrne bombki i aniołki. Rozsypane szklane kryształki dopełnią całość, mieniąc się odbijającym się w nich światłem. Jeżeli dodamy zieloną gałązkę jodełki lub ostrokrzewu będzie stanowiła piękne tło dla białych świec.

Równie pięknie i nastrojowo będzie prezentował się stół na którym ustawimy duże świece-anioły. Kto nie potrafi takich skrzydeł wykonać sam na przykład ze srebrnego kartonu na pewno znajdzie w wielu sklepach gotowe ,wykonane z folii metalowej lub białych piór.

Reniferowa rodzinka ustawiona w sztucznym śniegu- czyż nie kojarzy się pełnią rodzinnego szczęścia? Figurki reniferów można zastąpić własnoręcznie wypieczonymi pierniczkami o takim kształcie. Ciekawe foremki zwierzątek można kupić na przykład w Ikei.

Zimowego charakteru nabierze dekoracja jeżeli białe świece zestawimy z białą porcelaną, która znajdzie się przecież w prawie każdym domu. Taką gotową dekorację można kupić na e-bay ale łatwo ją zrobić samemu. Ustawiamy w srebrnej misie białe, porcelanowe figurki oraz srebrne kuliste świece, szklane, przejrzyste bombki, kilka metalowych gwiazdek i posrebrzone szyszki. Do tego nieco sztucznego śniegu i gotowe.

Dla osób które nie traktują wnętrza śmiertelnie poważnie zabawną alternatywą dla choinki może być pomalowana na biało drabina. Położone na niej deski będą pełniły rolę półek na których można ustawić świece, prezenty i wyeksponować świąteczne ozdoby. Ustawiona na przykład w dużym holu byłaby wesołym i niebanalnym akcentem.

zobacz także:

Alternatywne choinki świąteczne

Słomiane dekoracje świąteczne

Bombki choinkowe od polskich producentów

Skomentuj:

Stwórz nastrój zimy