Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchenne rewolucje w IKEA, czyli system HACKA

red.

Jak zrobić własnoręcznie meble kuchenne? IKEA przedstawia system HACKA.

W 2013 roku IKEA rozpoczęła projekt "Kitchen revolution 2025". Szwedzki gigant zaprosił do współpracy IDEO, Wydział Wzornictwa Przemysłowego Uniwersytetu w Lund i Uniwersytet Techniczny w Eindhoven. Celem projektu było opracowanie kuchni przyszłości. Jak będą wyglądać kuchnie za kilka lat? Czy będziemy spędzać w nich dużo czasu? Co będzie "na topie"?

Linus Hagberg, Philipp Susmann i Niklas Papen, zwrócili uwagę na zjawisko "hakowania" mebli. Polega ono na przerabianiu mebli kupowanych np. w sieciówkach. Osób "hakujących" meble jest coraz więcej, a jak przewidują badacze, skala tego zjawiska będzie stale rosnąć. Uczestnicy projektu zauważyli, że ludzie coraz częściej chcą coś zmieniać, upraszczać i pozbywać się niepotrzebnych funkcji.

Zobaczcie kilka pomysłów na "hakowanie" mebli IKEA>>

Studenci z Lund stworzyli więc IKEA HACKA - system praktycznych kątowników i desek o standardowych wymiarach, dzięki którym łatwo można samodzielnie zmontować zestaw prostych mebli kuchennych. Na razie HACKA to wyłącznie projekt. Jak Wam się podoba ten pomysł?

Skomentuj:

Kuchenne rewolucje w IKEA, czyli system HACKA