Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia -Trendy 2009

Monika Grabowska

Zobacz jakich nowych trendów możemy się spodziewać w tym roku w projektach kuchni.

Czego możemy się spodziewać w modnych kuchniach w tym roku? Zazwyczaj dowiadujemy się o tym na corocznych, prestiżowych targach meblarskich np. w Mediolanie. To tam ustalane są trendy na nadchodzący rok, a nawet na lata.

Ukryta kuchnia

Od niedawna pojawiają się kuchnie w których poszczególne elementy się ukrywa, jeżeli z nich nie korzystamy. Krok dalej idą projektanci, którzy projektują wnętrza kuchenne tak, że na pierwszy rzut oka nie wiadomo co przedstawiają: łazienkę, bar czy sklep.

Zaokrąglone kształty

W meblach kuchennych pojawiły się krągłości: wyspa kuchenna na rzucie części okręgu, blat roboczy o miękkiej linii, zaokrąglone fronty mebli. Producenci AGD dostosowują kształt sprzętu do krągłości.

Naturalne drewno

Modne jest naturalne drewno. Na frontach kuchennych mebli światowych projektantów coraz częściej możemy podziwiać piękny, wyraźny rysunek drewna. Modny jest orzech.

Mobilne meble

Meble kuchenne- przynajmniej pewna część- ma kółka, dzięki czemu można je przestawiać w różne części kuchni, w zależności od aktualnych potrzeb.

Czerń, biel i połysk

Na ostatnich targach w Mediolanie często pojawiały się meble z białymi, czarnymi frontami na wysoki połysk, w sąsiedztwie stalowych dodatków. Czy były jakieś akcenty kolorystyczne? Tak, soczysta zieleń i czerwień.

Brak uchwytów

W meblach kuchennych z ostatnich targów bardzo często ?brakuje? uchwytów. Zostały one zastąpione niewidocznymi zagłębieniami, albo specjalnymi mechanizmami, które umożliwiają otworzenie szafek. Takie meble bardziej pasują do kuchni otwartych na salon- nie przypominają typowych, kuchennych mebli, tworzą bardziej wyrafinowaną całość.

Ekologia

W meblarstwie modne są ekologiczne rozwiązania. Projektanci biorą pod uwagę możliwość późniejszego recyklingu.

Salon kuchenny

Od lat utrzymuje się moda na salony kuchenne o powierzchni 50 metrów (i więcej). Większość polskich inwestorów może z zazdrością na to patrzeć - zwłaszcza kiedy powierzchnia całego mieszkania tyle wynosi.

Jak wybrać stół do kuchni?

Skomentuj:

Kuchnia -Trendy 2009