Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wysoka zabudowa w kuchni

Tekst: Monika Grabowska

Wysoka zabudowa w kuchni stwarza szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o aranżację tego pomieszczenia. Coraz częściej staje się ważnym lub nawet głównym elementem kompozycyjnym zabudowy kuchennej.

wysoka zabudowa w kuchni
Wysoka zabudowa w kuchni
Autor: Luciano Santandreu/Shutterstock

Dlaczego warto postawić na wysoką zabudowę kuchenną?

Jednym z powodów popularności wysokiej zabudowy w kuchni jest dowolność wyboru lodówki do zabudowy. Lodówka jest elementem, którego długo nie kojarzyliśmy z estetyką i ozdobnością. Lodówkę do zabudowy możemy ukryć pod takim samym frontem meblowym, jak w pozostałych meblach kuchennych. Dzięki temu praktycznie jej nie widać. Obowiązuje też przeciwstawny trend, który eksponuje sprzęt AGD. Lodówki są dostępne w wielu kolorach, ozdobione rysunkami, dużymi zdjęciami. Zarówno taki dominujący sprzęt, jak i ten w spokojnej stylistyce, ale piękny dzięki prostocie, staranności wykonania, materiałom, może stać się punktem centralnym kuchni, elementem, który najbardziej zwraca naszą uwagę.

W wysokiej zabudowie możemy umieścić, poza lodówką, również piekarnik, mikrofalę, ekspres do kawy. Może być to też doskonałe miejsce do przechowywania produktów spożywczych. W dolnej części zabudowy możemy umieścić funkcjonalne szuflady, w górnej zwykłe półki lub wysuwane kosze. Sprawdzonym rozwiązaniem są też kosze cargo. Nie powinny być zbyt szerokie, ponieważ obciążone pełnymi półkami nie będą pracowały gładko.

Wysoka zabudowa w kuchni
Wysoka zabudowa w kuchni
Autor: Archi_Viz/Shutterstock

Jak jeszcze można wykorzystać wysoką zabudowę meblową w kuchni?

Wysoka zabudowa kuchenna może tworzyć ściankę, która oddzieli kuchnię od salonu czy jadalni. Zabudowa meblowa nie musi być do samego sufitu. Może np. jedynie zasłaniać kuchnię od salonu, zwłaszcza część roboczą, ale jej całkowicie nie zamykać. "Plecy" takiej zabudowy, widoczne od strony jadalni lub salonu, możemy wykończyć motywem dekoracyjnym w postaci fototapety, lameli lub paneli 3D.

Zaletą wysokiej zabudowy kuchennej jest też możliwość umieszczenia w niej wielu produktów. Dzięki temu możemy np. zrezygnować z szafek wiszących nad blatem roboczym, a przy okazji osiągamy wrażenie lekkości, czyste i nowoczesne formy w kuchni. Z kolei w małej kuchni meble do samego sufitu pozwolą na lepsze wykorzystanie przestrzeni i stworzenie dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Wysoka zabudowa w kuchni
Wysoka zabudowa w kuchni
Autor: Demkat/Shutterstock
Wysoka zabudowa w kuchni
Wysoka zabudowa w kuchni
GALERIA WNĘTRZ DOMAR/SALON KAMPRA KUCHNIA BIANCA
Wysoka zabudowa w kuchni
Kuchnia Stevia
Castorama
Wysoka zabudowa w kuchni
Wysoka zabudowa w kuchni
Laminam
    Więcej o:

Skomentuj:

Wysoka zabudowa w kuchni