Wysoka zabudowa w kuchni

Monika Grabowska

Wysokiej zabudowy w kuchni nie musimy traktować "po macoszemu?. Coraz częściej staje się ważnym lub nawet głównym elementem kompozycyjnym zabudowy kuchennej.

6450240 https bi
fot. hth.pl Wysoka zabudowa może być "wtopiona" w ścianę.

Jednym z powodów popularności wysokiej zabudowy w kuchni , jest możliwość wyboru lodówki do zabudowy. Lodówka jest elementem, którego nie kojarzyliśmy do tej pory z estetyką i ozdobnością. Lodówkę do zabudowy możemy ukryć pod takim samym frontem meblowym, jak w pozostałych meblach kuchennych. Dzięki temu praktycznie jej nie widać. Obowiązuje też przeciwstawny trend, który eksponuje sprzęt AGD. Lodówki są dostępne w wielu kolorach, ozdobione rysunkami, dużymi zdjęciami. Zarówno taki dominujący sprzęt, jak i ten w spokojnej stylistyce, ale piękny dzięki prostocie, staranności wykonania, materiałom, może stać się punktem centralnym kuchni, elementem, który najbardziej zwraca naszą uwagę.

 

W wysokiej zabudowie możemy umieścić, poza lodówką, piekarnik, mikrofalę, ekspres do kawy. Może być to też doskonałe miejsce na przechowywanie produktów spożywczych. W dolnej części zabudowy możemy wybrać funkcjonalne szuflady, w górnej zwykłe półki, lub wysuwane kosze. Sprawdzonym rozwiązaniem są też kosze cargo. Nie powinny być zbyt szerokie, ponieważ obciążone pełnymi półkami nie będą pracowały gładko.

fot. rust.com.pl

 

Wysoka  zabudowa kuchenna może tworzyć ściankę, która oddziela kuchnię od salonu czy jadalni.

 

 

  fot. www.salvaranicucine.it

 

Zabudowa nie musi być do samego sufitu. Może np. zasłaniać kuchnię od salonu, zwłaszcza część roboczą, ale jej nie zamykać.

 

Zaletą wysokiej zabudowy kuchennej, jest możliwość umieszczenia w niej wielu produktów. Dzięki temu, możemy np. zrezygnować z szafek wiszących nad blatem roboczym. Przez to osiągamy wrażenie lekkości, czyste i nowoczesne formy w kuchni. 

 

Monika Grabowska

 

Zapraszamy na Internetowe Targi Nieruchomości

 

 

Zobacz także: 

Zielone i brązowe kuchnie

Kuchnia- wybieramy zlewozmywak

Kuchnia ze studia kuchennego. Plusy i minusy

 

Skomentuj:

Wysoka zabudowa w kuchni