Rusza Custore - wirtualny sklep w realnej przestrzeni

red.

Ekrany dotykowe zamiast tradycyjnej ekspozycji.

Custore, Custore Złote Tarasy,
Custore - koncept sklep w warszawskich Złotych Tarasach
mat. prasowe

Custore rozpoczyna swą testową działalność 1. lutego na terenie warszawskiej galerii handlowej Złote Tarasy. Na ekranach dotykowych, w formie interaktywnej aplikacji, zdjęć i filmów prezentowane są krzesła i fotele z kolekcji Design Collection firmy Paged Meble.

Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, goście odwiedzający Custore mogą oglądać produkty z dowolnej perspektywy, zmieniać rodzaj i kolor materiału obiciowego oraz wybarwienie drewna, by stworzyć swój własny niepowtarzalny mebel. Następnie mogą kupić go na miejscu lub w salonie Paged Meble na ul. Powsińskiej 16 w Warszawie.

Pomysłodawcom koncept sklepu Custore zależało na stworzeniu miejsca, będącego połączeniem sklepu i galerii sztuki użytkowej. Przestrzeń na terenie galerii Złote Tarasy wydzielono przy pomocy ażurowej, drewnianej, nowoczesnej konstrukcji autorstwa Anny Dobek i Mateusza Wójcickiego.

Materiały tekstowe, fotograficzne i wideo związane z produktami pokazują ich historię, sposób wytwarzania oraz idee, które stały za poszczególnymi projektami. Innowacyjny sposób prezentowania asortymentu na ekranach dotykowych zachęca do kreatywności i pozwala klientom współtworzyć meble.

 

Custore, Custore Złote Tarasy, mat. prasowe

 

"Z powrotem do rzeczy" - to hasło, które przyświecało firmie Circus Digitalis, pomysłodawcy i realizatorowi przedsięwzięcia, przy opracowywaniu projektu Custore. Twórcom zależało na tym, aby ludzie ponownie dostrzegli "duszę" ukrytą w przedmiotach. Chcą pokazywać ludzką myśl, wiedzę i wysiłek, które skumulowano w każdej z tych rzeczy. Dopiero one pozwalają na docenienie prawdziwej wartości przedmiotu. Paradoksalnie, to właśnie technologie cyfrowe pozwalają na przekazanie tego w najpełniejszy sposób.

Twórcy przedsięwzięcia rozpoczęli od współpracy z firmą Paged Meble, prezentując projekty pochodzące z Design Collection, która reaktywuje ikony designu autorstwa polskich i zagranicznych projektantów, bazujące na tradycyjnej technologii ręcznego gięcia drewna.

W przyszłości asortyment sklepu ma być rozszerzony o inne produkty i marki polskie oraz zagraniczne. Za każdym razem będą dobierane bardzo starannie.

ZOBACZCIE zdjęcia>>

Skomentuj:

Rusza Custore - wirtualny sklep w realnej przestrzeni