Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

WZORY W OGRODZIE - specjalna edycja Warszawskich Targów Designu WZORY

red.

Warszawskie Targi Designu WZORY to cykliczna impreza promująca młode, polskie wzornictwo.

Czwarta, wyjątkowa edycja WZORÓW odbędzie się 21 czerwca 2014 r. w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego - Królikarni. W Pałacu Muzeum, ale przede wszystkim w jego ogrodzie zaprezentują się najlepsi twórcy designu ogrodowego. Przedstawimy najpiękniejsze projekty sztuki ogrodowej, które dzięki tak wyjątkowej oprawie będą mogły zaistnieć w całym swoim pięknie.

Na targach będzie można nabyć rośliny ogrodowe, zioła, kwiaty doniczkowe i cięte. Pokażemy przydomowe szklarnie, donice, wybór mebli ogrodowych i oświetlenia, ale również hamaki, huśtawki oraz grille - wszystko, co może sprawić, że ogród zmieni się w raj na ziemi.

W czasie targów będzie można również rozsmakować się w ekologicznej i zdrowej kuchni i kupić specjalnie wyselekcjonowane nowalijki. Odbędą się warsztaty dla dzieci i dorosłych. Pragniemy, aby  WZORY W OGRODZIE były również okazją do odpoczynku z całą rodziną (zapewnimy możliwość wypożyczenia potrzebnego ekwipunku: leżaków, kocy oraz koszy piknikowych). Królikarnia będzie doskonałym miejscem, aby zrealizować pragnienie o relaksującym dniu blisko natury, ale w centrum miasta.

Plan wydarzeń towarzyszących:

Warsztat 5Rytmów® to praktyka ruchu, która uczy jak obudzić ciało i uwolnić umysł; to sesja intuicyjnego ruchu gwarantującego relaks, odświeżenie umysłu i radość. Warsztat rozpocznie się o 16.00, a poprowadzi go Joanna Hussakowska - aktorka kiedyś związana z teatrami Jaracza w Łodzi i Słowackiego w Krakowie, jedyny akredytowany nauczyciel 5Rytmów w Polsce.

Warsztat świadomości ciała poprowadzi Urszula Skośkiewicz - właścicielka Warszawskiego Studia Tańca. Wraz z zespołem o godzinie 11.30 zaprezentuje taneczny performance w ogrodzie.

Mikrohotele dla owadów - warsztat i pokaz dla dzieci poprowadzi Majka Skibińska, która pokaże jak wykonać schronienia dla pożytecznych owadów i objaśni dzieciom ich zastosowanie.

Warsztat ceramiczny dla dzieci poprowadzi Agata Wiślińska z pracowni ceramicznej LUKA. Warsztat odbędzie się w godzinach 11 - 16

Plener rzeźbiarski i pokaz rzeźbienia w glinie zaprezentuje Szumilas dla Warszawy.

Pszczelarium pokaże szklany ul, razem z gośćmi pomaluje ule i opowie o życiu pszczół w mieście; również o tym jak założyć własną miejską pasiekę.

Bazioła przeprowadzą warsztat zielarski na swoim stoisku.

Podczas targów na terenie Królikarni odbędzie się również finałowy pokaz pracy artysty Krzysztofa Żwirblisa - projektu pod nazwą Sielce - reprezentacja prowadzonego z mieszkańcami najbliższej okolicy pałacu.

Efekty pracy artystki Elżbiety Jabłońskiej, której projekt Nieużytki Sztuki dotyczy bezpłatnej dzierżawy terenów zielonych, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów w całej Polsce będzie można z kolei oglądać na wschodnim tarasie Królikarni.

Spacerując po Parku Rzeźb zaś warto zwrócić uwagę na prace Donna Seduta, Pocałunek i Lew autorstwa znakomitej rzeźbiarki emigracyjnej Marii Papy-Rostkowskiej.

Pamiętajcie, spotykamy się 21 czerwca 2014 roku w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego - Królikarnia (ul. Puławska 113a). Targi odbywać się będą w godzinach 10.00-22.00.

Więcej informacji o WZORACH na www.wzorytargi.pl i na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy!

Skomentuj:

WZORY W OGRODZIE - specjalna edycja Warszawskich Targów Designu WZORY