Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w billboardzie

red.

Mieszkanie w billboardzie? Tak, to możliwe!

Studio projektowe Apostrophy's z Bangkoku zaprojektowało billboard w którym można zamieszkać. Projektanci tworząc tą niezwykłą przestrzeń, chcieli połączyć dwie potrzeby człowieka: potrzebę konsumpcji i posiadania własnego domu.

Dom stworzony przez Apostrophy's jest mobilny. Wielki billboard umieszczany jest na specjalnej lawecie dzięki czemu łatwo można go przetransportować w dowolne miejsce na świecie. Jedną elewację domu stanowi ogromna reklama. Drugą - żelazne, zdobione, charakterystyczne dla Tajlandii ażurowe panele, które dowolnie układane tworzą coraz to nowe wzory.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń, funkcjonalne zaaranżowanie pomieszczeń było dla projektantów nie lada wyzwaniem. Część mieszkalna ma dwa poziomy.  Na parterze znajduje się salon, kuchnia i niewielka łazienka z toaletą (naszym zdaniem szklane, przezroczyste drzwi nie są zbyt fortunnym pomysłem). Żółte, metalowe kratki (które są elementem konstrukcyjnym billboardu) tworzą niebanalną podłogę. Aby przestrzeń była bardziej przytulna, na podłodze w salonie położono miękki dywan. Na parterze budynku jest też niewielki taras obsadzony roślinami. Projektanci zdecydowali się na proste, drewniane meble.

Na piętro można się dostać korzystając ze szklanej klatki schodowej. Część schodów zamieniono w schowki w których można trzymać np. książki. Na piętrze znajduje się sypialnia oraz dodatkowa przestrzeń do odpoczynku. W tej części domu zdecydowano się na podłogi z jasnych, drewnianych paneli, które ocieplają wnętrze.

Rośliny rosnące w domu z billboardu są hydroponiczne, czyli nie potrzebują do wzrostu gleby. Pozwala to uprawiać warzywa i owoce na własny użytek, na bardzo ograniczonej przestrzeni. Na dachu billboardu umieszczono baterie słoneczne.

Chcielibyście tak mieszkać?

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie w billboardzie