Dom w starym silosie

red.

Czy stary silos na zboże można zamienić w wygodny dom? Jemu się udało!

dom w silosie, dom w starym silosie, dom w dziwnym miejscu, dziwny dom
Dom w starym silosie; proj. Christoph Kaiser. Architekt kupił stary silos za 350 dolarów.
Fot. christophkaiser.com/ Mark Lipczynski

Często pokazujemy Wam domy przerobiona ze starych stajni czy kościołów. Możecie je zobaczyć tu>> Zaglądamy do mikro-domków i autobusów przerobionych na wygodne miejsca do mieszkania. Dziś mamy dla Was coś specjalnego. Zaglądamy do domu w... starym silosie!

Kupił stary silos za 350 dolarów

Historia rozpoczyna się w 2012 rok. Christoph Kaiser, młody architekt, zobaczył w internecie ogłoszenie. Pewien rolnik z Kansas wystawił na sprzedaż metalowy silos na zboże z 1955 roku, stojący na jego działce. Za metalową konstrukcję chciał 350 dolarów. Kaiser bez wahania kupił obiekt. Pickupem przewiózł silos do Phoenix (Arizona) i postawił go na swojej ziemi. Teraz pozostało przerobić blaszaną konstrukcję w wygodny dom.

Jak zamienić blaszany silos w wygodny dom?

Najważniejszą kwestią była izolacja domu. Przestrzeń między zewnętrznymi a wewnętrznymi ściankami zbiornika wypełniła dziesięciocentymetrowa warstwa pianki. W blaszanych ścianach wycięto otwory na duże przesuwane drzwi i wysokie, wąskie okno. W górnej części silosu umieszczono świetlik. Elewacje pomalowano białą farbą.

Dom z antresolą

Wnętrza silosu mają 30 m kw. powierzchni. Obiekt jest wysoki, więc oczywistym pomysłem było stworzenie antresoli. Na dole znajduje się salon, kuchnia i łazienka. Na antresoli zaaranżowano sypialnie. Pasywny dom ukończono w 2014 roku. Christoph Kaiser mieszka tu z żoną. Wokół domu mają ogródek, w którym rosną zioła i warzywa.

 

ZOBACZCIE DOM W STARYM SILOSIE>>

 

Skomentuj:

Dom w starym silosie