Nowoczesny dom pod Poznaniem

red.

Dom pełen naturalnych materiałów

projekt domu, projekt wnętrz, dom, aranżacja wnętrz
Dom pod poznaniem. Proj: Easst
fot. easst.com

Dziś pokazujemy wam dom jednorodzinny pod Poznaniem o powierzchni ok. 290m2. To projekt biura architektonicznego Easst. Mimo że na co dzień architekci projektują od podstaw, tym razem przejęli dom w stanie surowym i zajęli się jedynie jego wnętrzami. Było to ogromne wyzwanie, które z chęcią podjęli.

Dom został zaprojektowany dla 4-osobowej rodziny. Charakterystyczną cechą tego projektu jest wykorzystanie naturalnych, nietypowych materiałów. Na podłogach ułożono naturalne drewno i miejscami prawdziwy łupek kamienny. W łazienkach architekci zdecydowali się na płytki z litego drewna oraz ze stali. Ściany korytarza wyłożono kobaltowymi, zamszowymi tapetami.

projekt domu, projekt wnętrz, dom, aranżacja wnętrzfot. easst.com

Duże wrażenie robi kominek, będący nowoczesną interpretacją pieca kaflowego. Obłożony został czarnymi płytkami ceramicznymi o fazowanych krawędziach. Płytki układają się w nieregularny wzór.

Architekci przekonali inwestora do malowania drewnianych ram okiennych na czarno. "Z reguły klienci chcę widzieć kolor drewna na ramach, jednak bardzo często dobrane kolory kłócą się z elementami wyposażenia, takimi jak podłogi czy meble wykonane z innych gatunków drewna" - mówią architekci z Easst.

Podpoznański dom wyposażono meblami o spójnym charakterze oraz grafikami i zdjęciami rodzinnymi. Dzięki takim dodatkom wnętrze staje się bardziej przytulne.

ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Nowoczesny dom pod Poznaniem