The Independente Hostel

Agata Ziółkiewicz

To jedna z najgorętszych miejscówek w Lizbonie. Historyczny budynek pałacu, przyjazna atmosfera, ciekawe wnętrza i przystępne ceny.

wnętrza The Independente Hostel
The Independente Hostel w Lizbonie
fot. theindependente.pt

Portugalia, a w szczególności Lizbona od kilku lat zyskuje na atrakcyjności, a to sprawia, że coraz więcej osób wybiera właśnie to miejsce na swój wakacyjny cel podróży. Po ustaleniu szczegółów trasy do Lizbony przychodzi moment wyboru miejscówki. Znaleźliśmy pewną wyjątkową w samym sercu Lizbony.

The Independente Hostel usytuowany w centralnej dzielnicy miasta - Bairro Alto, nieopodal Miradouro de Sao Pedro de Alcantara skąd rozpościera się jeden z piękniejszych widoków na starą Lizbonę.

wnętrza The Independente Hostel fot. theindependente.pt

Hostel jest wyjątkowy przede wszystkim dlatego, że umiejętnie łączy elementy pozornie sprzeczne. Zbudowany na początku XX wieku, mieści się budynku, który przez pewien czas był oficjalną rezydencją ambasadora Szwajcarii. Z założenia było to więc miejsce reprezentacyjne i eleganckie. Do dziś czuje się tę luksusową atmosferę pałacu, ale obecnie jest to miejsce dostępne dla każdego.

A to dlatego, że swoje podwoje otworzył The Independente Hostel. Zauważcie - hostel, a nie hotel. Co oznacza przystępną cenę i nieco innych klientów. To celowy zamysł trzech braci, którzy stoją za ideą tego hostelu.

wnętrza The Independente Hostel fot. theindependente.pt

Miejsce ma służyć odpoczynkowi, ale też spotkaniom i rozmowom podróżników i podróżujących. The Independente Hostel ma do dyspozycji gości aż dziewięćdziesiąt łóżek w jedenastu sypialniach oraz dodatkowo, dla tych którzy życzą sobie mieć nieco bardziej intymną atmosferę, cztery pokoje z balkonem z pięknym widokiem na rzekę Tag.

Hall wita nas czarno-białą posadzką i ognistym kolorem ścian - mocne wejście. Ale pozostałe wnętrza są nieco bardziej stonowane, choć nie minimalistyczne, pozwalając zaistnieć meblom, lampom, obrazom.

Trudno określić styl tego miejsca innym słowem niż eklektyzm. Mamy tu do czynienia z barwną stylistyczną mieszanką, począwszy od elementów dekoracyjnych w stylu art deco, pięknych sztukaterii zdobiących wysokie sufity poprzez elementy wyposażenia: znaleziska z targów staroci, ale napotkamy tu także największe ikony designu (by wymienić choćby fotel Egg Arne Jacobsena, fotel Barcelona Miesa van der Rohe czy plastikowe krzesła Pantone'a), aż po nowoczesne przykłady współczesnego wzornictwa.

wnętrza The Independente Hostel fot. theindependente.pt

Do tego kolekcja rozmaitych lamp w różnym stylu. Obrazu całości dopełnia płyta OSB. Tak, to nie pomyłka. Z wiórowej płyty zbudowane są piętrowe łóżka w dormitoriach, a także bar w Decadente - hostelowej restauracji dostępnej nie tylko dla hostelowych gości.

wnętrza The Independente Hostel fot. theindependente.pt

W Decadente, prócz ducha bohemy, możemy posmakować tradycyjnej portugalskiej kuchni i wina. Można też wieczór spędzić na świeżym powietrzu, siedząc na patio przy drewnianym stole i ciesząc oczy błękitem płytek.

Independente Hostel jest miejscem ciekawym, bezpretensjonalnym i przyjaznym. Najlepiej sprawdzić to osobiście w Lizbonie.

ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

The Independente Hostel