Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysłowe mieszkanie we Wrocławiu

red.

Zobaczcie projekt naszej czytelniczki - wrocławskie 42-metrowie mieszkanie utrzymane w prostym, nowoczesnym stylu.

Wnętrze zostało oddane w stanie deweloperskim - składało się z 2 pokoi z otwartą kuchnią, jednak właścicielka ze względów praktycznych chciała, aby kuchnia była osobnym pomieszczeniem. Wspólnie z projektantką zdecydowała się na stworzenie nowoczesnego, jasnego wnętrza z zastosowaniem nietuzinkowych rozwiązań.

Na suficie w przedpokoju namalowano grafikę, tworzącą ścieżkę łączącą ze sobą wiszące lampy. Oświetlenie ledowe zamontowane tuż nad podłogą świetnie sprawdza się wieczorem, oświetlając drogę do kuchni czy łazienki.

W małej kuchni zagościły białe meble wykonane na zamówienie oraz czarna magnetyczna ściana pełniąca funkcje tablicy. Rysunki oraz notatki wykonywane na ścianie-tablicy ożywiają małą przestrzeń kuchenną i wprowadzają do wnętrza dużo dynamiki i spontanicznej ekspresji.

Sypialnię zaprojektowano w prosty sposób, jako wnętrze, które służyć ma przede wszystkim do relaksu i odpoczynku, bez zbędnego natłoku wzorów i dodatków. Meble w sypialni, jak i w całym mieszkaniu, zostały wykonane na zamówienie. Ciekawym meblem dopełniającym całość jest mobilne biurko wykonane z płyt OSB, które może pełnić również funkcję stołu.

Najważniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu jest salon, w którym znajduje się podwieszany ”połamany” sufit. Inspiracją do jego stworzenia była kra lodu. Lekka, ażurowa konstrukcja nie zdominowała pomieszczenia i nadała mu charakteru.

Całe mieszkanie utrzymane jest w tonacji bieli i szarości, z kilkoma wyraźnymi akcentami kolorystycznymi. Jedynym pomieszczeniem, które nieco odbiega kolorystycznie od konwencji, jest łazienka - właścicielka chciała, by dominującym kolorem była czerń.

Mieszkanie zostało zaprojektowane przez naszą czytelniczkę, studentkę architektury wnętrz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Aleksandrę Śliwińską.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pomysłowe mieszkanie we Wrocławiu