Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w Sopocie inspirowane egzotycznymi wakacjami - 45 m kw.

red.

Wnętrze z odrobiną ekstrawagancji

Mieszkanie, które dziś Wam pokazujemy znajduje się w Sopocie, na nowym osiedlu Aquarius, zaledwie 10 minut od morza. Zaprojektowała je Ewelina Niska dla pary młodych ludzi. Niewielkie, bo liczące niespełna 45 m2 mieszkanie, z założenia miało być przytulną odskocznią od zgiełku dużego miasta i czasu spędzanego w pracy.

Po powrocie z niezapomnianych wakacji, Kasia z Mariuszem wiedzieli już, co koniecznie musi znaleźć się w ich nowym mieszkaniu. Inspiracją została wyspa Bali.

W salonie jest dużo miejsca na książki, obszerną wygodną sofę i fotel Eames Lounge Chair z podnóżkiem. Blasku dodaje również chromowany pieniek firmy Malafor. Główna część wypoczynkowa skupiona jest w przestrzeni zabudowy z tv, na którą składają się dwa, pokaźnych rozmiarów regały z drewna dębowego ze skośnymi półkami. Zabudowa ta płynnie przechodzi w zabudowę kuchenną, która z kolei zaakcentowana jest grubym, nieregularnym blatem z litego drewna.

Z uwagi na wielkość mieszkania, każdy element musiał zostać dokładnie przemyślany. Poszczególne przestrzenie bardzo płynnie się przenikają, tworząc spójną całość. Zamysł ten widoczny jest bardzo wyraźnie również w obrębie łazienki, do której wejście prowadzi przez garderobę, od której odgrodzona jest tylko taflą oszronionego szkła drzwi przesuwnych.

Do garderoby dostajemy się wchodząc przez  "bibliotekę". Tuż przy drzwiach wejściowych znajduje się błękitny mebel, delikatnie podświetlony, z regulowanymi półkami i blatem na który można odłożyć książkę.

- Aby wykorzystać każdy centymetr mieszkania, zdecydowałam się na zastosowanie masywnych drzwi składanych, pomiędzy sypialnią a salonem. Po ich otwarciu uzyskujemy idealną ekspozycję obrazu tv z pozycji łóżka - mówi Ewelina Niska.

Drzwi zwieńczone zostały rzeźbionym i malowanym uchwytem w kształcie dwóch półkoli, które po zamknięciu skrzydeł, tworzą okrąg. Sypialnia w odcieniach błękitu, współgra z żółcieniami tapety użytej do pokrycia sufitu, która swoje odbicie znajduje na otomanie dostawionej do skraju łóżka.

Wnętrze utrzymane w kolorystyce delikatnych szarości, naturalnego drewna i błękitów, przełamane czernią, łączy w sobie styl skandynawski, z zachowaniem odrobiny elegancji i ekstrawagancji. Zastosowanie błękitu sprzyja atmosferze relaksu, a detale jak rzeźbiony uchwyt, lustro w kształcie klatki, wielka metalowa lampa ze złotym środkiem nad zestawem wypoczynkowym, czy wreszcie prywatne zdjęcia z wakacji właścicieli mieszkania, umieszczone w formie dużych wydruków na szkle w sypialni i w łazience w wersji z podświetleniem, sprawiają że wnętrze jest spełnieniem indywidualnych preferencji właścicieli.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie w Sopocie inspirowane egzotycznymi wakacjami - 45 m kw.