Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w warszawskiej kamienicy - 59 m kw.

red.

Proste, jasne mieszkanie inspirowane latami 50.

Mieszkanie do którego dziś Was zabieramy, to dzieło architektów z biura projektowego Mięta Morris. Budynek, w którym znajduje się prezentowane wnętrze, powstał w latach 50. w śródmieściu Warszawy. Mieszkanie o powierzchni 59 m kw. zostało zaprojektowane z myślą o młodym małżeństwie. Architekci zachowali istniejący rozkład pomieszczeń. Z przedpokoju wchodzi się w krótki korytarz prowadzący do salonu, sypialni połączonej z łazienką, kuchni z jadalnią oraz garderoby. Architekci inspirowali się latami 50. Szlachetnych materiałów w neutralnych kolorach użyto jako tła. Nasycone kolory można natomiast odnaleźć w dodatkach, oświetleniu i obrazach.

- Wyzwaniem było połączenie klasycznego stylu i układu z wrażeniem przestrzeni i lekkości oraz nowoczesnymi rozwiązaniami funkcyjnymi. - mówi Agata Knorowska, założycielka biura projektowego Mięta Morris.

Architektom udało się znaleźć w niewielkiej, półotwartej na sypialnię łazience miejsce na dwie umywalki. Bardzo ciekawie prezentuje się również oryginalny mebel bod telewizor. Został on stworzony z klasycznego w wyrazie marmuru karraryjskiego.

Skomentuj:

Mieszkanie w warszawskiej kamienicy - 59 m kw.