Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom z kolorowymi akcentami

Redakcja

Jak zmienić szary dom w przestrzeń pełną światła?

nowoczesne wnętrze, pastelowe wnętrze, dom, pastelowe mieszkanie, nowoczesny dom
Dom w Ramat ha-Szaron - 140 m2; proj. Raanan Stern
fot. raananstern.com

Architekt Raanan Stern prowadzi własne studio projektowe w Tel Awiwie. Ostatnio podjął się rewitalizacji zaniedbanego, ciemnego budynku o powierzchni 140 m2 w mieście Ramat ha-Szaron.

Dwupiętrowy dom, w którym zamieszkała rodzina z małą córką wybudowano w latach 70. XX. Sternowi zależało aby wnętrze było jasne, przestronne i maksymalnie doświetlone. Architekt zdecydował się na wyburzenie wszystkich niepotrzebnych ścian, dzięki czemu na parterze powstała duża, otwarta przestrzeń wydzielona jedynie betonowymi filarami. Szklane rozsuwane drzwi prowadzą na spory taras.

Na parterze znajduje się salon, kuchnia, jadalnia, sypialnia z łazienką oraz toaleta. Na pierwszym piętrze ulokowano główną sypialnię, pokój córki i pokój gościnny. Są tu także dwie łazienki.

Białe ściany i szare podłogi? Bez wątpienia brzmi to nudno. Stern jednak ożywił przestrzeń kolorowymi meblami i dodatkami. Duże wrażenie robią szafki kuchenne w chłodnym kolorze zielonego groszku. Taki sam odcień znajdziemy na jednej ze ścian w części jadalnej. W domu jest mnóstwo elementów z jasnego drewna, które ocieplają wnętrze.

Zapraszamy do obejrzenia całego mieszkania. Jak Wam się podoba?

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom z kolorowymi akcentami