Uniwersalne małe mieszkanie - 39 m kw.

red.

Niezwykłe mieszkanie pełne tejemniczych schowków

małe mieszkanie, kawalerka, jak urządzić małe mieszkanie, pomysły na małe mieszkanie, pomysłowe rozwiązania w mieszkaniu
Mieszkanie w Nowym Jorku - 39 m kw.; proj. Adrian Iancu i Catalin Sandu
fot. behance.net/adrianiancu

W wielkich metropoliach każda przestrzeń jest na wagę złota. Małe mieszkania w dobrych lokalizacjach kosztują często tyle, co dom na przedmieściu. W Nowym Jorku obowiązuje nawet zasada "im bliżej Manhattanu, tym ciaśniej i drożej". Chcielibyśmy pokazać Wam dziś bardzo ciekawe mieszkanie w Nowym Jorku o powierzchni 39 metrów kwadratowych.

Zanim zajrzymy do wnętrza, poznajmy jego historię. Mieszkanie kupił w 2009 roku Graham Hill, założyciel serwisu TreeHugger.com, w którym poruszane są tematy dotyczące zrównoważonego rozwoju. Hill miał marzenie  - chciał, by mała przestrzeń nie miała żadnych ograniczeń, by wygodnie mogło tu zjeść kolację 12 osób.

małe mieszkanie, kawalerka, jak urządzić małe mieszkanie, pomysły na małe mieszkanie, pomysłowe rozwiązania w mieszkaniufot. behance.net/adrianiancu

Ogłosił konkurs na projekt mieszkania, na który przyszło ponad 300 zgłoszeń. Konkurs wygrała dwójka rumuńskich studentów architektury Catalin Sandu i Adrian Iancu. Ich projekt, nazwany "rozmiar uniwersalny" okazał się bezkonkurencyjny.

W mieszkaniu znaleźć można mnóstwo ciekawostek np. dużą ścianę można w dowolnej chwili przesunąć, dzieląc przestrzeń na dwa mniejsze pokoje.  W jednej ze ścian "ukryto" piętrowe łóżka dla gości.  Podwójne łóżko właściciela również można "schować".  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Wyszukiwanie zaskakujących rozwiązań to niezła frajda!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Uniwersalne małe mieszkanie - 39 m kw.