Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Małe mieszkanie w skandynawskim stylu - 27 m kw.

red.

Przy małym metrażu każdy pomysł na wykorzystanie powierzchni jest dobry. Zobaczcie, jak właściciele tego wnętrza poradzili sobie, na 27 metrach.

Nie znudził Wam się jeszcze styl skandynawski? Nam nie. W skandynawskich agencjach nieruchomości można wyszukać bardzo ciekawe wnętrza. Dzięki uprzejmości jednej z nich - Stadshem, zaglądamy dziś do małego mieszkania w Goteborgu o powierzchni 27 m kw.

Znajduje się ono w pięknym budynku, który szwedzki architekt Arvid Fuhre zaprojektował w 1927 roku. Taki typ budowli (Landshovdingehus) jest charakterystyczny dla Goteborga.  Historia tych budynków zaczęła się w XIX wieku, kiedy miasto wprowadziło regulamin mówiący o tym, że domy drewniane powinny mieć maksymalnie dwie kondygnacje. Landshovdingehus (budynki tworzone głównie dla klasy robotniczej) to próba obejścia tego przepisu. Owszem, mają tylko dwa piętra z drewna, ale pozostałe kondygnacje wykonane zostały z cegły.

Mieszkanie składa się z dużego pokoju z kuchnią, przedpokoju z wnęką, garderoby oraz łazienki z prysznicem. Pokój dzienny jest na planie kwadratu. Jedną ze ścian zajmuje w pełni wyposażona kuchnia. Stanęło tu też ładne łóżko z metalową ramą (pełniące również funkcje kanapy) oraz prosty, rozkładany stolik z IKEA.  Dominuje tu biel, która rozjaśnia przestrzeń i optycznie powiększa małe wnętrze. Zwracają uwagę piękne podłogi z długich, drewnianych desek.

We wnęce w korytarzu znajduje się... kolejne łóżko.  Materac umieszczono na specjalnym podwyższeniu, dzięki czemu wygospodarowano dodatkowe miejsce do przechowywania. Zadbano tu również o odpowiednie oświetlenie.

Jak Wam się podoba to mieszkanie? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

Skomentuj:

Małe mieszkanie w skandynawskim stylu - 27 m kw.