Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jasne dwupokojowe mieszkanie w kamienicy

Redakcja

Przytulne wnętrza w starej kamienicy.

mieszkanie w kamienicy, jasne mieszkanie, przytulne mieszkanie
Mieszkanie w starej kamienicy w Sztokholmie - 47 m kw.
Fot. alvhemmakleri.se

Dzięki uprzejmości szwedzkiej agencji nieruchomości Alvhem Makleri, zaglądamy dziś do pewnego dwupokojowego mieszkania, o powierzchni 47 m kw., w centrum Sztokholmu.

Znajduje się ono na pierwszym piętrze czteropiętrowej kamienicy, wybudowanej w 1887 roku. Jest tu to, za co kochamy mieszkania w starych kamienicach - wysokie stropy (310 cm), sztukaterie, piec kaflowy oraz oryginalna stolarka drzwiowa i okienna. Warto zwrócić uwagę na oryginalne klamki z końca XIX wieku! Niestety, nie zachowano oryginalnego parkietu.

Mieszkanie składa się ze sporego przedpokoju, salonu z aneksem kuchennym i sypialni z łazienką. Dominuje tu biel, która w połączeniu z jasnym drewnem zawsze prezentuje się świetnie. W salonie zwraca uwagę stojący w rogu pokoju wysoki, biały piec kaflowy. Chociaż pełni już tylko funkcje dekoracyjne, znaleziono dla niego inne, ciekawe zastosowanie. Otóż za złotymi drzwiczkami ukryto... barek!

Szarą wygodną sofę zdobią dwie żółte poduszki, z uroczym motywem słoni.  W 1969 roku fińska studentka Lena Koskela wygrała konkurs na projekt pościeli dla dzieci. Wzór ten stał się szalenie popularny w latach 70. XX w. Jego sława nieco przycichła, aby w 2012 powrócić z pełną mocą. Właśnie wtedy fińska firma Finalyson powróciła do produkcji kolekcji tekstyliów ze wzorem w białe słoniki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć mieszkania i podzielenia się z nami swoimi opiniami!

    Więcej o:

Skomentuj:

Jasne dwupokojowe mieszkanie w kamienicy