Nowoczesne małe mieszkanie w odcieniach szarości

red.

W tym małym, 35-metrowym mieszkaniu, było kiedyś tylko jedno pomieszczenie. Właściciel chciał mieć oddzielną sypialnię.

małe mieszkanie, nowoczesne mieszkanie, mieszkanie w odcieniach szarości, jak urządzić mieszkanie
Nowoczesne małe mieszkanie - salon z kuchnią.
Fot. behance.net/entalcevkonstantin

Kolor szary od kilku sezonów króluje w aranżacji wnętrz. Różne odcienie szarości z powodzeniem można stosować zarówno w domach, jak i w małych mieszkaniach. Pasują niemal do każdego koloru - świetnie odnajdą się w towarzystwie bieli, czerni jak i mocnych barw (np. turkusu). Umiejętnie dobrane szarości mogą sprawić, że wnętrza będą wyglądały po prostu elegancko. Pokazujemy Wam dziś ciekawy projekt małego mieszkania w Moskwie, w którym szarości grają pierwsze skrzypce.

Mieszkanie, o powierzchni 35 m kw. zaprojektował Konstantin Entalcev. Składa się ono z przedpokoju, salonu z otwartą kuchnią, sypialni i łazienki. Pierwotnie było to tylko jedno pomieszczenie z łazienką, ale projektant zaprojektował ściankę, dzięki której udało się wydzielić sypialnię.

Dominują tu różne odcienie szarości - od popielatych, przez gołębie aż po ciemne tony. Wnętrza ocieplają podłogi z jasnych desek.  Jest tu kilka bardzo ciekawych elementów. Podobają nam się "stalowe" fronty kuchennych szafek. Odbijają one światło, optycznie powiększając niewielkie wnętrze. Przedłużony blat kuchenny (będący jednocześnie stołem), oddziela wyraźnie kuchnię od salonu. Warto zajrzeć też do sypialni. Zamiast klasycznych lampek nocnych, stojących na stolikach po obu stronach łóżka, projektant zdecydował się na lampy wiszące. Na nocnych stolikach (zrobionych z pieńków), można z powodzeniem położyć książkę czy kubek.

Jak Wam się podoba to mieszkanie? Czekamy na Wasze komentarze?

ZOBACZCIE MIESZKANIE>>

Skomentuj:

Nowoczesne małe mieszkanie w odcieniach szarości