Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny loft pełen światła

red.

Nowoczesny, jasny loft na ostatnim piętrze. Zainspiruj się!

Według Słownika Języka Polskiego loft to mieszkanie lub pracownia artystyczna w pomieszczeniu zaadaptowanym z dawnej hali fabrycznej. Dziś zabieramy Was do miasta, w którym rozpoczęła się moda na życie w loftach - do Nowego Jorku.  Pięciopiętrowy budynek dawnej fabryki w Chinatown, został przerobiony na mieszkania w 1980 roku.

Na ostatnim piętrze znajduje się mieszkanie o powierzchni 70 m kw. Jego renowacji podjęli się architekci z pracowni Buro. Głównym architektem był Koray Duman. Przed remontem były tu trzy pokoje. Nie do wszystkich pomieszczeń dochodziło światło, dlatego wnętrza sprawiały wrażenie ciemnych i ponurych. Teraz mieszkanie składa się z salonu z otwartą kuchnią, sypialni, łazienki i toalety

Architekci bardzo umiejętnie połączyli "stare" z "nowym". Zachowano i oczyszczono oryginalne cegły. Między oknami w salonie wyeksponowano fragment starej tapety. Położono nowe dębowe deski podłogowe. Sypialnię od salonu oddziela ścianka w intensywnym żółtym kolorze. Zdecydowano się na bardzo nowoczesne, geometryczne meble, które w tej przestrzeni prezentują się doskonale!

Chcecie dowiedzieć się więcej?

Skomentuj:

Nowoczesny loft pełen światła