Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pentagon w Kokonie

Aleksander Lesiak

Geometryczne formy we frankfurckim klubie

Sabine Mühlbauer i Thomas Tritsch z niemieckiego biura projektowego MORGEN lubią geometryczne formy, które można multiplikować. W swoich poszukiwaniach wychodzą od inspiracji kształtem, by budować wokół niego całą koncepcję wnętrza. Tak było też przypadku ich najnowszej realizacji - lounge'u Cocoon Club we Frankfurcie (nad Menem).

Pentagon stał się lajtmotiwem całej przestrzeni. Głównym elementem są pięciokątne plafony świecące w różnych kolorach, które mają swoje odbicie w postaci siedzisk i stolików o tym samym kształcie.

Znalazło się też miejsce na inne formy, kształty i całą gamę kolorów. Pobrzmiewają klimaty lat 60. i 70., a całość jest niczym wspomnienie o dawnym dansingu.

Nowoczesność, choć nie w wersji hi-tech, odnajdziemy w toaletach, gdzie mocne i czyste kolory ścian kontrastują z podłogą, której zwierzęcy deseń jest wariacją na temat pentagonu.

Projekt pięciokątnych siedzisk, które można ze sobą zestawiać i tworzyć z nich większe (a raczej dłuższe) formy był na tyle udany, że postanowili wprowadzić go na stałe do swojej oferty.

zobacz także:

Skomentuj:

Pentagon w Kokonie