Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biuro w domu

Monika Grabowska

Jeżeli pracujesz na co dzień w domu, koniecznie przeczytaj ten tekst. Zobacz inspirującą galerię domowych biur i wybierz coś dla siebie

Zastanów się, czego potrzebujesz. Uporządkuj przestrzeń w której pracujesz. Okiełznanie chaosu, pomoże efektywniej i przyjemniej pracować. Przydatne będą segregatory, szufladki na dokumenty, pojemniki na akcesoria biurowe. Może nie wszystkie dokumenty musisz mieć przy biurku. Może warto stworzyć archiwum w innej części mieszkania, gdzie umieścisz segregatory z dokumentami z których rzadko korzystasz (lub w ogóle). Jeżeli jesteś typem bałaganiarza, ogranicz ''czynniki bałaganotwórcze'': tablicę korkową na ścianie sprzyja tworzeniu się kolejnych warstw papierków, jeżeli prowadzimy na laptopie nie potrzebujemy ogromnej powierzchni biurka, na której dodatkowo zmieści się dużo za dużo dokumentów. Warto poświęcić czas na stworzenie przyjemnego, funkcjonalnego miejsca do pracy. Otoczenie wpływa na Twoje samopoczucie. Niech dobrze Ci się kojarzy i motywuje do pracy. Nieliczni siadają z przyjemnością do biurka zarzuconego dokumentami, papierkami, starymi rachunkami. Niech Twoje miejsce do pracy wyraża Twoją osobowość- powieś nad ścianą dobrze kojarzące się zdjęcia, ulubione obrazki. Ale nie przesadzaj z nadmiarem- mogą Ci utrudnić skupienie.

Postaraj się, żeby miejsce do pracy nie znajdowało się w sypialni, bo to może Cię rozpraszać. Gorzej będziesz zasypiać patrząc na biurko, pracę czekająca Cię następnego dnia, niedokończone sprawy. Miejsce do pracy powinno być dobrze oświetlone. Najlepsze jest naturalne światło. Jeżeli jest sztuczne, to dobrze, żeby było zbliżone do naturalnego. Jeżeli piszemy odręcznie i jesteśmy praworęczni, lampka powinna być ustawiona po lewej stronie blatu. Osoby leworęczne powinny mieć lampkę po prawej stronie. Na miejsce do pracy wydziel przestrzeń, gdzie w miarę możliwości nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Niektórych krępuje biurko widoczne od samego wejścia do domu. Przy każdej wizycie gości, czy nawet listonosza, nerwowo zbierają porozkładane na biurku dokumenty. to może rozpraszać. Rozwiązaniem może być parawan, ścianka oddzielająca wizualnie przestrzeń roboczą o reszty wnętrza. Ważne są kolory we wnętrzach. Wpływają na nasz nastrój. Jedne kolory pobudzają, inne uspokajają. Są osoby, które wolą energetyczną, ciepłą czerwień, inne wybiorą paletę kolorów ograniczoną tylko do bieli i szarości. Dobierz kolor do swojej osobowości i do kolorystyki reszty domu.

fot. th2.de

Białe, drewniane biurko i krzesło wyglądają uroczo, ale jeżeli pracujesz kilka godzin dziennie w domowym biurze, to dla dobra kręgosłupa, zainwestuj w wygodne krzesło.

fot. housetohome.co.uk

Dobrze mieć wszystko pod ręką. Do utrzymania porządku, przydatne są komody pod biurkiem. Najbardziej sprawdzają się te mobilne- na kółkach.

Dostosuj wielkość szuflad i półek do formatów dokumentów, książek, segregatorów, jakie najczęściej stosujesz.

fot. housetohome.co.uk

Wygodnym rozwiązaniem dla osób pracujących przy komputerze w domu, są zamykane biurka. Po pracy zamykamy drzwiczki mebli i zapominamy o pracy.

fot. housetohome.co.uk

Wiele rzeczy (archiwum, drukarka, wizytownik) można ukryć za drzwiami szafy. Ułatwi to utrzymanie porządku.

fot. pointclickhome.com

fot. pointclickhome.com

fot. pointclickhome.com

Domowe biuro urządzone w tym samym stylu za większą i mniejszą kwotę. Koszt urządzenia pokoju: 21 682 dolary.

fot. pointclickhome.com

Koszt urządzenia pokoju 9 823 dolary.

fot. pointclickhome.com

Szafka - biurko na laptopa. Cena : 200 złotych.

 

fot. ikea.pl

fot. ikea.pl

Czy to szafa?

fot. ikea.pl

Nie. To narożne biurko. Cena: 1 199 złotych.

fot. ikea.pl

Komoda na kółkach. Szuflady mieszczą papier o formacie A2. Cena : 400 złotych.

fot. ikea.pl

Kontener firmy Kartell. Cena: 2 811 złotych.

fot. zoomzoom.pl

Regał biurowy bez pleców. Cena jednego modułu: 512 złotych.

 

fot. zoomzoom. pl

Ciekawym rozwiązaniem jest projekt składanego biurka.

fot. maynardarchitects.com

fot. maynardarchitects.com

Wiele osób byłoby zadowolonych z domowego biura w ogrodzie. Na przykład takiego:

fot. theorb.biz

Zobacz również:

Skomentuj:

Biuro w domu