Wyjątkowe place zabaw
Kiedyś na placach zabaw były tylko odrapane huśtawki, drabinki do wspinania i brudne piaskownice. Dzisiejsze miejsca stworzone do dziecięcych zabaw wyglądają zupełnie inaczej - są piękne, kolorowe i bezpieczne dla dzieci. Zobaczcie kilka naprawdę ciekawych projektów z różnych stron świata!
Tęczowa sieć w Saporro
Ten multikolorowy, przedziwny plac zabaw w Takino Hillside Park w Saporro, przypomina wielką sieć wydzierganą z włóczki. Stworzyła go japońska artystka Fumiaki Takano. Materiał po którym biegają dzieci jest bezpieczny i wytrzymały. Warto zwrócić uwagę na bardzo ciekawie zaprojektowane huśtawki.
Powierzchnia księżyca w Hadze
Carve to grupa architektów z Holandii, która w swoim portfolio ma wiele naprawdę oryginalnych placów zabaw. Projektanci, w jednej z dzielnic Hagi, stworzyli miejsce do którego przyjeżdżają rodziny z całego miasta. Zadziwia przede wszystkim niespotykana, ostra, czerwona kolorystyka i nierówna (ale bezpieczna) nawierzchnia.
Dookoła drzewa w Tokio
Ciekawa wariacja na temat domku na drzewie to projekt Kashiwy Sato - japońskiego architekta. Znajduje się on w jednej dzielnic Tokio, na terenie należącym do prywatnej szkoły. Dzięki specjalnej platformie, dzieci mogą wspiąć się na wysokość korony drzewa. Odpowiednie zabezpieczenia gwarantują bezpieczeństwo.
Wall-Holla w Purmerend
Wall-Holla to kolejny projekt grupy Carve, znajdujący się w Purmerend w południowej Holandii. To ściana- klatka, we wnętrzu której dzieci mogą wspinać się, zjeżdżać... po prostu bawić. Dzięki zamontowaniu na zewnątrz specjalnych uchwytów, całą konstrukcję można traktować jak ściankę wspinaczkową.
Ludzik w Nowym Jorku
Ten projekt nie jest możne najpiękniejszy, ale nie można mu odmówić oryginalności. Metalowy ludzik projektu Toma Ottenesa z dwoma zjeżdżalniami na nogach, cieszy się olbrzymim powodzeniem wśród najmłodszych mieszkańców Nowego Jorku.
Kubiki w Jokohamie
Ten plac zabaw w parku Kodomo no Kuni w Jokohamie jest prosty i bardzo oryginalny. Składa się z połączonych ze sobą drewnianych brył. Dzieci mogą chować się w środku i przechodzić z jednego pomieszczenia do drugiego. Dzięki wyciętym otworom mogą też wspiąć się na sam szczyt konstrukcji.
Dwie wieże w Amsterdamie
Kolejny projekt holenderskiego studia Carve. W dwóch drewnianych wieżach, kryje się cała masa siatek, linek i poziomów na które dzieci mogą się wspinać. Z jednej wieży do drugiej mogą dostać się po wiszącym mostku (są wszystkie zabezpieczenia) i zjechać na dół korzystając z długiej zjeżdżalni.
- Więcej o:
Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu
Wnętrza PRM Concept Store w warszawskiej Fabryce Norblina
Paloma Inn - space age bistro na Poznańskiej w Warszawie
Wnętrza studia OTO film
Wnętrzarska perełka – Nobu Hotel Warsaw Roberta De Niro
Praga - miasto o wielu twarzach
Nowy hotel ibis Styles Warszawa City
Designerskie wnętrza hotelu Number One w Gdańsku