Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łódź Design Festival 2016: Znamy laureatów konkursu make me!

red.

Podczas trwającego Łódź Design Festival ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów. Główna nagroda przypadła w udziale Janowi Pfeiferowi za projekt instrumentu miejskiego.

Konkurs make me! na stałe wpisał się w program łódzkiego festiwalu designu. Stał się ważnym barometrem młodej sceny projektantów. W tym roku do konkursu zgłoszono 218 projektów. Wśród nich było wyjątkowo dużo zgłoszeń z zagranicy, m.in. z Hiszpanii, Holandii, Kolumbii, Ukrainy, Chin, USA, Korei Południowej, Meksyku, Danii, Włoch, Węgier, Wielkiej Brytanii, Austrii, Norwegii, Rumunii, Niemiec, Irlandii, Francji, Grecji, Mołdawii, Szwecji, Słowacji, Rosji i Czech. Jury do finału zakwalifikowało 24 projekty. Laureatem nagrody głównej jest Jan Pfeifer za projekt miejskiego instrumentu muzycznego. Są to miejskie barierki spełniające wszelkie funkcje ochronne, które dodatkowo po dotknięciu wydobywają dźwięki. 

Obserwacja dnia codziennego. Bezmyślne gesty, które wykonujemy, twórczo wykorzystane mogą nadać znaczenie miejscu i przestrzeni. W efekcie zatrzymać uwagę przechodnia, zachęcić do interakcji, sprawić małą przyjemność. Drobna interwencja, której wartością jest dodanie funkcji do czegoś co istnieje bo istnieć musi. Gest, który nie-miejsce zmienia w miejsce

– za to jury przyznało główną nagrodę właśnie temu projektowi.

W ramach konkursu przyznano także Nagrodą Interprint, ktorą został uhonorowany projekt Marty Morawskiej-Omaleckiej, Dashes (kolekcja minimalistycznych mebli). Nagrodą w konkursie jest wyjazd na warsztaty Furniture Days do głównej siedziby firmy Interprint (Arnsberg, Niemcy). Z kolei Alicja Sierdzaka za projekt Bono – domowy kompostownik, została wyróżniona przez firmę Grupa Nowy Styl. Ostatnie wyróżnienie przyznała firma Aquaform Lighting Solutions, która uhonorowała nagrodą specjalną projekt terakotowej karafki na wodę MIO, projektu Tóth Balazsa. Nagrodą był iPhone 6S.

Wystawa pokonkursowa trwa w dniach 13-23 października, znajduje się na pierwszym piętrze budynku B na terenie Art_Inkubatora.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Łódź Design Festival 2016: Znamy laureatów konkursu make me!