Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Wykręcone" meble z giętego drewna. Tradycyjna technika - nowoczesny efekt

red.

Te meble wyglądają nowocześnie i niepowtarzalnie. To zasługa powykręcanych elementów powstałych w procesie parowego gięcia drewna. Meble stworzyła młoda projektantka.

Jednym z odkryć niedawno zakończonych targów meblarskich w Kolonii jest kolekcja mebli zaprojektowana i wykonana przez młodą projektantkę z Izraela, Bar Gantz. Powstała ona w tradycyjnej technice parowego gięcia drewna. W skład kolekcji wchodzą stół, półka, lustro i stołek.

Bar Gantz dorastała w małej wiosce w Izraelu. Wraz z trzema starszymi braćmi wychowała się w domu pełnym samochodów i traktorów. Jej ojciec i jeden z braci są specjalistami w obróbce drewna, metalu i gipsu. Dlatego i ona od najmłodszych lat obcowała z narzędziami i materiałami. W czasie studiów specjalizowała się w technice parowego gięcia drewna. "Kiedy po raz pierwszy poznałam tę technikę, od razu dostrzegłam jej potencjał oraz magię" - powiedziała projektantka. Proces gięcia każdego elementu obejmuje ogrzewanie cienkich kawałków drewna w skrzynce parowej, co sprawia, że są wystarczająco giętkie, aby je formować. Gantz spodobały się wygięcia, jakie była w stanie uzyskać. Zaczęła się zastanawiać, jak może wykorzystać je w projektach mebli. W końcu udało jej się zrealizować całą kolekcję jako projekt dyplomowy w Holon Institute of Technology. "Zakochałam się w idei przywrócenia do życia starej, tradycyjnej i ekologicznej techniki" - mówi projektantka.

Meble, choć wykonane starą techniką, wyglądają niezwykle nowocześnie. Są lekkie i ekspresyjne, a do tego nie zajmują wiele miejsca. Nic dziwnego, że spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem na targach meblarskich w Kolonii. O Gantz i jej meblach pisze już światowa prasa.

Skomentuj:

"Wykręcone" meble z giętego drewna. Tradycyjna technika - nowoczesny efekt