Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polacy wśród laureatów prestiżowej iF Design Award 2017

red.

W Monachium ogłoszono laureatów prestiżowej iF Design Award. Po raz kolejny wśród wyróżnionych projektów znalazło się kilka z Polski.

iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów w dziedzinie designu. Jeśli nagrodę Red Dot nazywa się Oscarami designu, to iF Award są Złotymi Globami designu. Od ponad 60 lat certyfikat iF uznawany jest za znak doskonałości projektowej. Co roku w konkursie bierze udział kilka tysięcy firm z całego świata. W tej edycji zwycięskie produkty zostały wybrane spośród 5575 zgłoszeń z 59 krajów. Po kilkudniowych obradach w Niemczech międzynarodowe jury nagrodziło 75 z nich w kilkunastu różnych kategoriach. Wśród laureatów znalazły się też cztery projekty z Polski. 

Do Polski trafiła m.in. nagroda w kategorii Produkt i podkategorii Biuro za meble z kolekcji MESH projektu Krystiana Kowalskiego dla marki MDD. Zostały one wyróżnione za komfort użytkowania oraz wyjątkowy design. Sofy i fotele z kolekcji MESH zaprojektowano zgodnie z ideą customizacji, czyli dostosowania się do potrzeb miejsca i pracowników. Na tym m.in. polega ich wyjątkowość.

iF Award 2017 zdobyła także kolekcja płytek ściennych Elanda / Elando Ceramiki Paradyż. Została ona zaprojektowana z myślą o nowoczesnej łazience oraz kuchni i wyprodukowana w technologii monoporozy (jednokrotnego wypału). Kolekcję wyróżnia współczesny wygląd z wyrazistą fakturą, która przesądza o jej wyjątkowości.

Kolejną nagrodę zgarnął Mac Stopa i jego studio Massive Design z Warszawy za fotel Riverdise zaprojektowany dla włoskiej marki Tonon. Z kolei Blank Studio z Tychów, którego trzon stanowi trójka projektantów po katowickiej ASP (Aleksandra Krupa, Jakub Cikała, Bartłomiej Witański), otrzymało nagrodę w kategorii Komunikacja oraz w kategorii Oznakowanie i typografia za wdrożony w 2015 roku projekt systemu informacji wizualnej w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Nagrodzono też grzejnik Hex firmy Terma. Jego autorami są Renata Piołunkowska i Jakub Jakubowski. Grzejnik składa się z heksagonalnych modułów inspirowanych strukturą tkanki. Punkty „rozerwania” formy spełniają dodatkowo funkcję wieszaków.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

    Więcej o:

Skomentuj:

Polacy wśród laureatów prestiżowej iF Design Award 2017