Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Klasyczne krzesło Thoneta w nowej odsłonie

red.

Krzesło No. 14 z giętego drewna autorstwa Michaela Thoneta to klasyczny model, który właśnie zyskał nowy, odświeżony wygląd. Szwedzkie studio Front zaprojektowało jego nową wersję.

Szwedzkie studio Front odświeżyło klasyczne krzesło No. 14 zaprojektowane przez Michaela Thoneta. Tak jak pierwowzór, nowy model został wykonany z typowego dla thonetowskich mebli giętego drewna. Krzesło, nazwane N.0, wyróżnia asymetryczna forma. Tylko z jednej strony ma podłokietnik ono w formie obręczy. Krzesło jest dostępne w dwóch wersjach (z podłokietnikiem i bez) oraz w kilku wykończeniach. Oparcie, podobnie jak i siedzisko, mogą być wykończone ratanową plecionką lub kilkoma rodzajami tkanin.

Podstawowa forma nowego modelu została oparta na oryginalnym krześle No. 14., które zostało zaprojektowane w 1859 roku. Michael Thonet stworzył wówczas ponadczasowy model, który był łatwy do wdrożenia do masowej produkcji. Od tamtego czasu na całym świecie sprzedano miliony egzemplarzy No. 14. Krzesło to było podziwiane przez wszystkich, od architekta Le Corbusiera po projektanta Konstantina Grcica, który opisał je jako "jedno z najpiękniejszych istniejących krzeseł".

Marka Thonet nie stroi od podobnych reinterpretacji swoich klasycznych mebli. Dzięki temu zachowują one wieczną młodość. Ze studiem Front współpracuje już po raz kolejny. Front to kolektyw założony w 2003 roku przez 4 projektantki, z których obecnie tylko dwie pozostają w grupie - Anna Lindgren i Sofia Lagerkvist.

Skomentuj:

Klasyczne krzesło Thoneta w nowej odsłonie